LE (kval.): Široki vrlo dobar, mogao i bolje

Osvajač Kupa BIH pred svojim navijačima savladao Ordabasi iz Kazahstana rezultatom 2:0.

Liga Evrope: Široki Brijeg - Ordabasi 2:0 Izvor: MONDO/Samir Cacan
Izvor: MONDO/Samir Cacan

Fudbaleri Širokog Brijega ostavili su jako dobar utisak protiv kazahstanskog Ordabasija  i stigli do pobjede 2:0 u prvom kolu kvalifikacija za ligu Evrope.

Predstavnik BiH na „Pecari“ je ostvario solidnu  prednost pred revanš koji je na programu 6. jula u Almatiju, a da je iskoristio sve svoje prilike i terensku dominaciju ona bi bila i daleko ubjedljivija.

Trener Širokobriježana pomalo suzdržano najavio je da će njegova ekipa ići na pobjedu, a ispostavilo se da je osvajač Kupa BiH bio daleko bolji protivnik.

Od početka do kraja meča Široki je dominirao i stvarao šanse, međutim, tek krajem prvog poluvremena to je pretvoreio u pogodak, i to sa bijele tačke.

Jedanaesterac je u pogodak u 37. minutu pretvorio Krstanović, a u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena postigao je gol još jedan gol, ovaj put glavom za konačnih. 2:0.

Široki je u nastavku imao nekoliko dobrih prilika, posebno na startu drugog dijela, ali nažalost nije uspio da postigne još neki gol i tako definitivno riješi pitanje prolaska u druo kolo kvalifikacija.

Glavni sudija na "Pecari" je Mađar Ferenc Karako, a asistiraju mu sunarodnici Oskar Lemon i Teodoros Georgiu. Četvrti sudija takođe dolazi iz Mađarske, Balaš Berke.

TOK MEČA:

Kraj susreta u kojem je Široki bio mnogo bolji protivnik.

Široki konstantno na polovini protivnika, napada i traži priliku da poveća prednost

52' Novi napad Širokog, odbrana gostiju izbija u aut.

50' Odličan kontranapad širokog, golman Ordabasija krajnjim naporom brani i odbija loptu u korner

Počelo je drugo poluvrijeme na Pecari

45' GOOOL! Krstanović pogađa na isteku prvog poluvremena!

37' GOOOL! Krstanović je precizan sa bijele tačke. Široki vodi 1:0!

36' penal za Široki!

26' Široki napada, ali ne uspjeva da zatrese mrežu. Dobra prilika ukazala se nakon kornera ali dosuđen je faul u napadu

20 ' Čabraja je šutirao, ali preko gola

19' Dobra prilika za Ordabasi poslije ubacivanja s desne strane, ali lopta odlazi preko gola

7' Bralić je pogodio stativu poslije ubacivanja Čabraje