Atletiko sa desetoricom anulirao 0:2!

Ekipa Đirone propustila je idealnu priliku da na debiju u Primeri pobedi jednu od najboljih ekipa u Španiji. Sevilji samo bod protiv Espanjola, preokret Sosijedada u Vigu.

Đirona - Atletiko Madrid 2:2 (2:0), u uzbudljivom meču prvog kola španske "La Lige"!

Klub iz Katalonije, koji se proletos konačno probio u najviši rang, vodio je golovima Urugvajca Kristijana Stuanija od 22. i 25. minuta (oba postignuta glavom) i išao ka velikom trijumfu.

Favoritu se "crno" pisalo na stadionu Montilivi, pogotovo kada je Antoan Grizman isključen sredinom drugog poluvremena. Francuz je prvo dobio žuti karton zbog simuliranja penala - takvo je bar bilo mišljenje glavnog sudije - a onda i drugi zbog prigovora.

Nadu Atletiku doneo je "rezervista" Anhel Korea, koji je solo akciju u 78. minutu završio neodbranjivim šutom sa 18 metara - 2:1.

Sedam minuta kasnije, Koke je izveo slobodan udarac sa leve strane, a štoper Hoze Himenez iskoristio kašnjenje golmana Iraizoza da glavom pošalje loptu u mrežu i donese Madriđanima bod velik kao kuća, s obzirom na to kako im je loše išlo većim delom utakmice.

Đirona - Atletiko Madrid 2:2, Primera prvo kolo 2017/18