"Poker" Želje na 96. rođendanu (VIDEO)

Željezničar je deklasirao fudbalere Krupe (4:1) i s četiri komada proslavio 96. rođendan u osmom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Premijer liga (8. kolo): Željezničar - Krupa 4:1 Izvor: MONDO/Samir Cacan

Željo je sa stilom proslavio 96 godina postojanja - ubjedljivo je trijumfovao nad Krupom (4:1) i učvrstio se na drugom mjestu prvenstvene tabele.

Sarajevski klub na proslavi 96. rođendana se mučio u početku utakmice sa Krupom, koja je u nakoliko navrata imala šanse da potpuno pokvari rođendansko slavlje, ali je na kraju morala da čestita slavljeniku.

Željezničar - Krupa 4:1 (2:0)

Gosti u prvom dijelu preko Miljana Ljubenovića i Nusmira Fajića nisu iz povoljnih situacija uspjeli da pogode mrežu Vedrana Kjosevskog, ali zato jesu igrači Želje u 34. i 37. minutu za erupciju oduševljenja na "Grbavici".

Najprije je golmana Nevresa Fejzića savladao Goran Zakarić poslije centaršuta kapitena Zajka Zebe, da bi tri minuta kasnije Željo udvostručio prednost zahvaljujući Sinanu Ramoviću, koji je iskoristio grešku igrača iz banjalučkog predgrađa i na asistenciju Asima Zeca rutinski završio akciju - 2:0.

U nastavku su Fejzićevu mrežu još pogađali Zakarić i Jovan Ljubenović iz slobodnog udarca, dok je počasni gol za goste iz banjalučkog predgrađa postigao Elvir Koljić duboko u sudijskoj nadoknadi.