Samoubistvo Grčke u Zagrebu (VIDEO)

Hrvatska pobedila 4:1 i nalazi se pred plasmanom na Svetsko prvenstvo u Rusiji. Revanš za tri dana u Atini.

Hrvatska je na pragu da izbori učešće na Mundijalu u Rusiji 2018. godine.

"Kockasti" su favoriti u baražu protiv Grčke, a tu ulogu ne da su opravdali u prvoj utakmici odigranoj u Zagrebu, već su stekli prednost koju će tim kao što su Heleni teško uspeti da nadoknade u Pireju za tri dana.

Švajcarci zaslužili pobedu, ali ne i penal (VIDEO)

Hrvati su odlično počeli, ali su im u velikoj meri i Grci olakšali posao, koji su iz greške u grešku srljali u poraz, na kraju vrlo ubedljiv 4:1 (3:1). Ipak, to ne umanjuje izvrsnu predstavu "komšija".

Cro 1

SASTAVI

HRVATSKA:Subašić - Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinić - Rakitić, Brozović, Modrić - Kramarić, Kalinić, Perišić

GRČKA: Karnezis - Manijatis, Papadopulos, Sokratis, Cavelas - Zeka, Samaris, Fortunis, Ciolis, Stafilidis - Mitroglu.

Orestis Karnezis je katastrofalno pogrešio već u desetom minutu. Umesto mirno da primi loptu i otkloni opasnost, on je praktično odigrao za Nikolu Kalinića, a onda mu ništa drugo nije preostalo nego da faulira Hrvata.

Na njegovu sreću, sudija Đanluka Roki mu je pokazao samo žuti karton.

Luka Modrić je bio neumoljiv sa bele tačke - 1:0.

Ivan Strinić je završio najveći deo posla u 19. minutu, kada je Hrvatska povela 2:0. Odlično je prošao po levoj strani, Janis Manijatis nije uspeo da ga zaustavi, pa je lopta stigla na ivicu peterca, gde je Kalinić imao prelak zadatak da je skrene u mrežu i da posle nepunih 20 minuta "kockastima" donese kapitalnu prendost.

Apsolutno zasluženu!

Cro 2:0

Izabranici Zlatka Delića zatim su oduzeli gas, odustali od totalne ofanzive i to ih je koštalo već u 30. minutu. Grčka je smanjila rezultat iz prve prave šanse... Dejan Lovren je bio neoprezan, izgubio je loptu, a Domogoj Vida je morao da spasi gol ispred Mitroglua tako što je napravio korner. Papastatopulos Sokratis je odlična bio u skoku, Lovren nije mogao ništa, a Vida je, posle odličnog udarca glavom samo potvrdio pogodak.

Nada Grka se ugasila vrlo brzo, tri minuta kasnije.

Šime Vrsaljko je sa svoje pozicije fenomenalno centrirao, a Ivan Perišić leti lako glavom pogodio za 3:1!

Agonija Grčke nastavljena je i u drugom poluvremenu.

Andrej Kramarić je dao gol za 4:1! Neverovatnu glupost je napravio Stafilidis, koji je na pet metara prsima vraćao loptu golmanu, ali je pod pritiskom Vrsaljka, izgubio loptu...

4:1

Obe selekcije su imala nekoliko odličnih prilika do kraja meča, ali više nije viđen nijedan pogodak.

Maksimir je poslednji put, pre utakmice sa Grčkom, bio pun pre četiri godine, kada je u Zagrebu, u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Brazilu gostovala Srbije. "Orlovi" su, predvođeni Sinišom Mihajlovićem, izgubili taj meč 2:0. Hrvatska se kroz baraž i utakmice sa Islandom plasirala na Mundijal, Srbija nije.

Navijači Hrvatske zvižducima su dočekali himnu Grčke i nisu prestajali sve dok nije završeno njeno intoniranje. Inače, dva saveza su se dogovorila da na utakmicama nema gostujućih navijača.