ARENA KUP: Borac pao u nastavku, ništa od finala

Autori mondo.ba Autori Bojan Jakovljević

Banjalučani u posljednjem meču grupne faze turnira u Medulinu doživjeli prvi poraz, od hrvatskog prvoligaša Intera iz Zaprešića 0:2 (0:1).

Borac - Inter 0:2 (0:0) Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Fudbaleri Borca doživjeli su prvi poraz na pripremama u Medulinu, čime se ostali bez šanse da se plasiraju u finale Arena Kupa.

Bolji od izabranika Igora Jankovića bio je Inter iz Zaprešića, koji je golovima Andrića u 57. i  Mamića u 60. minutu slavio 2:0.

U prvom poluvremenu igralo se veoma borbeno, a Borac je uspio da parira daleko iskusnijem rivalu.

Dvije dobre šanse propustio je Petar Kunić, koji nije uspio da savlada protivničkog čuvara mreže.

Početkom nastavka korpulentni napadač "crveno-plavi" imao je još jedan dobar šut, ali lopta nije htjela u gol.

Nedugo zatim uslijedio je "blickrig" fudbalera Intera, koji su za samo par minuta dva puta zatresli mrežu Nemanje Trkulje, koji je ušao u drugom poluvremenu.

Dvostruki asistent bio je Marko Vukčević. Banjalučani se nisu dobro snašli početkom drugog poluvremena, kada je Janković dao šansu igračima s klupe.

Nakon dva primljena gola, igrači Borca pokušali su bar da ublaže poraz, ali nisu imali snage, pa će u Medulinu igrati za treće mjesto.

Protivnik će biti poznat sutra, nakon što budu kompletirani mečevi u drugoj grupi. Meč za treće mjesto biće odigran u srijedu, 31. januara od 11 časova.

Dan kasnije planiran je povratak u Banjaluku.

INTER - BORAC 2:0 (0:0)

INTER: Kreševan, Mamić, Ljubanović, Grgić, Vukčević, Zulim, Obeng, Prenga, Bosec, Rak, Mazalović. Još su igrali: Mrmić, Dalić, Komorski, Postonjski, Blažević, Vukmanić, Haramustek, Andrić, Šarić, Čeliković, Barjaktari.

BORAC: Savatović, Glišič, Puzigaća, Kunić, Radulović, Majkić, Burazor, Zarić, Zekanović, Janičić, Veselinović. Još su igrali: Trkulja, I. Danilovič, Ojdanić, Pašagić, Maksimović, Dujaković, Karić, Žeravica, Mahović, Kondić, Ilić.