Napoli ne pušta prvo mjesto, sjajan debi Vukovića

Lider šampionata Italije je ponovo Napoli i to poslije preokreta u duelu sa Bolonjom (3:1). Verona protunjala Firencom (1:4), reprezentativac Srbije Jagoš Vuković "načeo" Fiorentinu na debiju.

Napolitanci su na krilima Drisa Mertensa, koji je bio dvostruki strijelac, upisali šestu uzastopnu pobjedu u Seriji A i vratili se na lidersku poziciju na tabeli s bodom prednosti u odnosu na drugoplasirani Juventus.

NAPOLI - BOLONJA 3:1 (2:1)

Gosti su praktično u prvom napadu stigli do prednosti golom iskusnog Argentinca Rodriga Palasija, koji se u petercu "poklonio" nakon centaršuta Federika Di Frančeska.

Uzvratili su domaći fudbaleri već u petom minutu, Mario Rui je izveo skraćeni korner i centrirao, a nespretno je reagovao Senegalac Ibrahim Mbaje i pogodio vlastitu mrežu.

Uprkos brzom izjednačenju, izabranici Roberta Donadonija su u tim trenucima bili dominantniji na "San Paolu" i samo zahvaljujući nespretnosti Rodriga Palasija i Blerima Džemailija nisu ponovo stigli do vođstva.

Ipak, Napoli je preokrenuo u 37. minutu nakon "sumnjivog" penala koji je skrivio Adam Mesina, a arbitar Paolo Macoleni pokazao na bijelu tačku nakon što je pogledao video snimak (VAR).

Siguran realizator bio je Belgijanac Dris Mertens...

Omaleni belgijski napadač je u drugom dijelu sjajnim golom "ovjerio" 18. pobjedu Napolija ove sezone za povratak na vrh tabele. Bio je to Mertensov 13. pogodak ove sezone i peti je strelac Serije A.

Iznenađujuće, debakl u nedjelju je doživjela Fiorentina na svom "Artemio Frankiju" od pretposljednje Verone (1:4), a "ljubičaste" je "načeo" srpski reprezentativac Jagoš Vuković, koji je ove zime na pozajmicu stigao iz Olimpijakosa.

Ipak, za četvrtu pobjedu ove sezone koja daje nadu "žutima" da mogu izboriti opstanak najzaslužniji je bio dvostruki strelac Mojs Kin.