Poraz Krupe od Sarajeva, Borcu bod u Tuzli!

Odigrane utakmice 21. kola Premijer lige BiH. Zrinjski slavio u derbiju protiv Željezničara i preuzeo lidersku poziciju.

Krupa Sarajevo 1:2 Sloboda Borac 1:1 Premijer liga BiH 21. kolo UŽIVO Izvor: MONDO/Goran Arbutina

U derbiju 21. kola Premijer lige BiH Zrinjski je pred svojim navijačima na stadionu "Pod Bijelim brijegom" minimalnim rezultatom porazio dosadašnjeg lidera Željezničar 1:0, čime je preuzeo vodeću poziciju.

Gol vrijedan prvog mjesta za "plemiće" je postigao Semir Pezer u 36. minutu.

Mostarci sada imaju 49 bodova, dva više od sarajevskih "plavih".

Krupa je u jednom od najzanimljivijih mečeva ove runde ugostila Sarajevo, a gosti su na kraju odnijeli kompletan plijen. Već u 3. minutu Anel Hebibović zatresao je mrežu Jovana Kutića i najavio uspjeh "bordo" tima. Ipak, golom Nusmira Fajića Krupa je prije odlaska na odmor uspjela da vrati stvari na početak.

U nastavku je viđen obostrano otvoren meč, a Emir Halilović sredinom drugog poluvremena donio je novo vođstvo timu Husrefa Musemića, koji je uspio da sačuva prednost i dođe do izuzetno bitnih bodova.

KRUPA - SARAJEVO 1:2 (1:1)

KRUPA: Kutić, Galešić (67. Balabanović), Maksimović, Dujaković (81. Lukić), Vukotić, Nikodijević, Mirosavljević, Aleksić, Milanović (77. Šamara), Fajić, Marjanović. Trener: Slobodan Starčević.

SARAJEVO: Pavlović, Šabanović (71. Crepulja), Stanojević, Sarić, Rahmanović (87. Kuzmanović), Velkoski, Hebibović, Mujakić, Bekić, Mustafić, Halilović (90+3. Radovac). Trener: Husref Musemić.

Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Seriju sjajnih izdanja nastavio je bijeljinski Radnik. Izabranici Mladena Žižovića nadigrali su Široki Brijeg i golom Demira Pece stigli do velikog slavlja. Bijeljincima je u posljednjem kolu u gostima protiv Viteza potreban bod da obezbijede nastup u Ligi za prvaka BiH.

Borac je uspio ostati neporažen na "Tušnju". Nakon što je Sloboda povela u 72. minutu golom Anela Husića, činilo se da će banjalučki "crveno-plavi" doživjeti i treći uzastopni poraz u nastavku prvenstva. Ipak, tako nije mislio Petar Kunić koji je golom u 85. minutu donio veliki bod timu Igora Jankovića.

Čelik je pretrpio težak domaći poraz od Mladosti 0:3, pa su Zeničani sada došli u veoma tešku poziciju i sigurno da ih do kraja sezone očekuje grčevita borba za opstanak.

Vrijedan trijumf u derbiju začelja ostvario je GOŠK, koji je u Gabeli slavio 2:0 protiv posljednjeplasiranog Viteza, koji je jednom nogom već sada u nižem rangu takmičenja.

/Peco 16/

TABELA: Zrinjski 49, Željezničar 47, Široki Brijeg 41, Sarajevo 39, Krupa 34, Radnik 31, Mladost 28, Borac 25, GOŠK 23, Sloboda 20, Čelik 13, Vitez 7.

-----------------------------------------------------------------------

IZ MINUTA U MINUT...

- KRAJ -

90+1 - Korner za Sarajevo, gosti čuvaju loptu u uglu.

90 - Četiri minuta sudijske nadoknade u Krupi na Vrbasu.

88 - GOOOL!!! Mnogo pogodaka u finišu. GOŠK je povećao prednost protiv Viteza, sada je 2:0. Nardin Mulahusejnović je strijelac.

88 - Mićo Kuzmanović mijenja Amara Rahmanovića.

87 - GOOOL!!! U samo dva minuta Čelik prima dva gola, Mladost vodi 3:0! Drugi gol postigao je Arežina, a treći Aladin Šišić.

85 - Šut Sarajeva sa 30-ak metara, pored gola.

85 - GOOOL!!! Sloboda - Borac sada je 1:1. Izjednačujuči gol za Banjalučane postigao je Petar Kunić pet minuta prije kraja meča.

76 - Pokušaj Vukotića poslije kornera, daleko preko gola. U ekipi Krupe umjesto Milanovića u igri je sada Zoran Šamara.

72 - GOOOL!!! Borac gubi u Tuzli. Rezervista Anel Husić je pogodio za vođstvo Slobode na "Tušnju".

69 - Žuti karton za Alena Mustafića.

67 - Mogla je Krupa ekspresno do izjednačenja. Maksimović je dobro centrirao za Fajića, koji je iz prve šutira pored gola.

66 - GOOOL!!! Sarajevo ponovo vodi u Krupi na Vrbasu. Halilović je odlično šutirao sa 20 metara nakon "odbijanca" poslije slobodnog udarca i postigao evrogol.

Prethodno je Dujaković napravio bespotreban faul na aut-liniji kod klupe Sarajeva, iz čega se izrodio pogodak za goste.

63 - Dobar prodor Nikodijevića po desnoj strani, ali centaršut je išao ispred Fajića koji nije mogao da stigne loptu.

60 - Uzvraća Krupa. Milanović je ubacio u šenaesterac, ali Pavlović hvala loptu.

60 - Sarajevo konkretnije u nastavku. Terenska inicijativa gostiju traje, ali i dalje je 1:1.

59 - Hebibović je sada pokušao sa 20-ak metara da ugrozi Kutićev gol, ali lopta odlazi preko gola Krupe.

58 - Opasnost pred golom Sarajlija. Golman gostiju Pavlović istrčao je van šesnaesterca i izbio loptu ispred Fajića.

56 - GOOOL!!! Šok na "Bilinom polju", Mladost golom Filipa Arežine vodi protiv Čelika 1:0.

55 - Javna opomena i za Miloša Stanojevića, i to zbog prekršaja bez lopte.

51 - Prilika za Hebibovića, ali je nakon njegovog šuta glavom lopta na drugoj stativi pogodila jednog igrača Krupe.

47 - Već na startu drugog dijela igre žuti karton za fudbalera Sarajeva Sarića zbog povlačenja protivničkog igrača za dres.

46 - Počelo je drugo poluvrijeme na svih šest utakmica 21. kola bh. elite.

- POLUVRIJEME -

45 - GOOOL!!! GOŠK postiže vodeći pogodak protiv Viteza pred sami kraj prvog poluvremena. Strijelac je Marko Mišić.

45+1 - Odličan volej Aleksandra Vukotića sa desetak metara poslije centaršuta i odbijene lopte, ali Pavlović brani. Finiš prvog poluvremena na stadionu u Krupi na Vrbasu.

36 - GOOOL!!! Semir Pezer dovodi Zrinjski u prednost u derbiju protiv Željezničara.

37 - GOOOL!!! Golčina Fajića koji je odlično pratio centaršut po zemlji i sa desetak metara iskosa poslao loptu u suprotni ugao.

36 - Opasan centaršut u šesnaesterac Sarajeva, ali osim Fajića koji je bio mnogo ispred lopte nikog od igrača Krupe nije bilo i propuštena dobra prilika da se ugrozi gol gostiju.

32 - Dva uzastopna kornera za Sarajevo, ali odbrana Krupe otklanja opasnost. U nastavku Kutić lako hvata loptu poslije pokušaja Bekića iz daljine.

25 - Žuti karton za Almira Bekića zbog grubog prekršaja nad Lazarom Marjanovićem.

Izvor: MONDO/Goran Arbutina

23 - Izblokiran je sada šut Slobodana Milanovića sa 12 metara, poslije centaršuta koji je uputio Galešić.

20 - Dvadesetak minuta igre na terenima Premijer lige BiH. Za sada samo dva pogotka na šest stadiona.

19 - Saša Nikodijević prošao je po desnoj strani, ali je njegov centaršut izblokiran i lopta je otišla u korner. Nakon udarca iz ugla, Pavlović hvata visoku loptu ispred Fajića.

16 - GOOOL!!! Radnik je poveo protiv Širokog Brijega, strijelac je Demir Peco!

15 - Odlična šansa za Krupu. Nusmir Fajić je uspio iz teške situacije da prebaci Pavlovića, ali lopta odlazi preko gola.

- Gostujuće fudbalere bodri 50-ak navijača, koji su stigli iz Sarajeva u Krupu na Vrbasu.

14 - Ponovo prijete domaći. Galešić je bio u prodoru po desnoj strani, lopta je završila u gol-autu, uz negodovanje igrača Krupe koji su tražili korner.

11 - Prvi žuti karton na utakmici. U bilježnicu arbitra Čuića upisan je Nikola Dujaković.

9 - Stopostotna šansa za Krupu! Nakon duže akcije domaćih, lopta je došla do Gorana Galešića koji se našao sam na 10 metara pred Bojanom Pavlovićem, ali je šutirao pored stative.

3 - GOOOL!!! Sarajevo vodi pogotkom Anela Hebibovića već u trećem minutu.

Fudbaler gostiju ispratio je centaršut Emira Halilovića sa lijeve strane, ostao usamljen na desetak metara od gola Krupe i poslao loptu u mrežu nemoćnog Jovana Kutića.

1 - Počelo je svih šest utakmica 21. kola Premijer lige BiH.

- Glavni sudija na susretu u Krupi na Vrbasu biće Tomislav Čuić iz Tomislavgrada.