Ponosne suze Vagnera na "Pecari" (VIDEO)

Fudbaleri Širokog su svog kapitena ispratili pobjedom protiv Željezničara. Sarajevo bolje od šampiona, a u derbiju Republike Srpske bolji je bio Radnik iz Bijeljine.

Danas se od aktivnog igranja fudbala oprostio Vagner Santos Lago.

Iskusni 40-godišnji Brazilac, koji je u Širokom Brijegu proveo 13 godina, teren Pecare je napustio u 72. minutu uz poruku "Hvala" i velike ovacije sa tribina zbog kojih su mu potekle i suze.

Legendu Premijer lige BiH aplauzom su nagradili i gostujući navijači iz Sarajeva.

Svaka čast!

"Srećan sam i istovremeno tužan. Srećan zbog svega što sam ostvario na Pecari, tužan što je nakon toliko godina došao kraj. Zahvalan sam Bogu i porodici, saigračima, trenerima, vodstvu Širokog što sam ispunio svoj dječački san da budem profesionalni fudbaleri što će postojati jedna generacija koja će me pamtiti kao igrača koji je ostavio trag u bh. fudbalu", rekao je Vagner koji će ubuduće u klubu raditi kao trener.

Kada je riječ o fudbalu strijelci su bili i više nego raspoloženi i postigli čak 12 golova na tri utakmice!

Širokobriježani, silno motivisani zbog oproštaja Vagnera, su u vođstvo došli već u 7. minutu kada je Bernardo Matić, a drugi gol za domaćine postigao je Luka Menalo nakon što se lijepo "riješio" Hadžića i udarcem glavom savladao Vedrana Kjosevskog.

Željezničar je tri minuta kasnije smanjio rezultat preko Sinana Ramovića, ali je u drugom dijelu susreta Matić svojim drugim pogokom danas riješio pitanje pobjednika: Široki - Željezničar 3:1.

Sarajevo je na "Koševu" protiv Zrinjskog, pitanje pobjednika riješilo već u prvom poluvremenu koje su okončali sa tri gola u mreži gostiju, da bi u drugom dijelu obje ekipe postigle po pogodak za konačnih: Sarajevo - Zrinjski 4:1.

U derbiju Republike Srpske, lišeni pritiska Krupa i Radnik su odigrali meč za "publiku".

Gosti iz Bijeljine su do vođstva došli već u 10. minutu preko Irfana Hadžića, da bi nakon pet minuta igre u drugom dijelu Nikola Dujaković poravnao rezultat.

Ipak, domaćini nisu imali snage za preokret pa su fudbaleri Radnika golovima Velibora Đurića u 75. minutu i Ševka Okića u nadoknadi vremena odnijeli tri boda u Bijeljinu.