Borčeva "La Decima" u Kupu Grada! (FOTO, VIDEO)

Borac trijumfom nad Krupom 2:0 stigao do desetog trofeja u Kupu Grada Banjaluka.

KUP Grada Banjaluka 2018  Borac - Krupa Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

U reprizi finala Kupa Grada Banjaluka od prošle godine Borac je savladao Krupu rezultatom 2:0 i zasluženo stigao do trofeja.

Ekipa Darka Vojvodića nadigrala je Krupu, u kojoj nije bilo nekoliko povrijeđenih prvotimaca i slavila u finalu koje se tradicionalno održava na Spasovdan - krsnu slavu Grada Banjaluka.

Petar Kunić doveo je Borac u vođstvo u 40. minutu, da bi u drugom poluvremenu svoje mjesto prepustio imenjaku Petru iliću, a upravo on je postavio konačnih 2:0 deset minuta prije kraja utakmice.

Razlog za brigu Vojvodića nakon osvajanja trofeja su povrede ilića i Radulovića. Prvi je napustio teren minut prije kraja, a drugi na samom početku meča.

Finale Kupa Grada Banjaluka npočelo je odličnom prilikom za Borac, Veselinović je pogodio stativu, a potom je viđen ne baš zanimljiv period u kojem je glavnu ulogu imao sudija Dragan Petrović. Naime fudbaleri Borca u par navrata tražili su jedanaesterac, ali Petrović, možda i opravdano, nije se oglašavao.

Krupa je prvu priliku imala tek u 33. minutu kada je Milanović šutirao sa dvadesetak metara, a na gol se čekalo do 40. minuta.

Kunić je odlično skočio poslije kornera i poslao glavom loptu u mrežu za vođstvo Borca.

Malo je nedostajalo, nekoliko centimetara, odnosno desetina, da Krupa izjednači, nakon što je Aleksić glavom šutirao u posljednjim trenucima prvog dijela.

U nastavku utakmica je potpuno izgubila ritam, pošto su oba trenera vršila brojne izmjene, pa ni jedni ni drugi nisu uspjevali da se poslože i ozbiljnije zaprijete protivniku.

Praktično iz jedine prave šanse u nastavku Borac je udvostručio vođstvo. Ilić je odlično reagovao nakon dodavanja Zekanovića u prostor i postavio konačnih 2:0.

...
Izvor: YouTube/MONDO/Bojan Jakovljević

BORAC - KRUPA 2:0 (1:0)

/Kunić 40, Ilić 80/

Upravo ova dva kluba osvajali su pehar posljednjih pet godina, a prošle godine on je pripao Borcu poslije penala – 5:4 (1:1).

Treneri Borca i Krupe, Darko Vojvodić i Slobodan Starčević morali su pred ovaj meč da kombinuju, jer će i jedni i drugi igrati bez nekoliko povrijeđenih igrača. U ekipi Krupe neće biti dosadašnjeg kapitena Aleksandra Vukotića koji je postao član belgijskog Beverena.

Ove sezone Krupa je tri puta savladala Borac, uz gol-razliku 5:0.

TOK MEČA

Kraj utakmice

Ilić je napustio teren, crveno-plavi sa igračem manje.

89' Novi peh za Borac, povrijedio se i Ilić. Strijelac drugog gola krenuo je sam u kontru, ali je u jednom trenutku pao i ostao na travi. Izgleda je povreda zadnje lože u pitanju.

83' Vojvodić je izvršio još dvije izmjene, teren su napustili Majkić i Burazor, a ušli su Bunić i Zarić

80' GOOOL! Borac vodi 2:0! Zekanović je uputio dobar pas u prazan prostor gdje se našao Ilić i matirao Kutića za 2:0!

77' Zekanović je bio u dobrom prodoru, međutim, nije uputio dobar centaršut pošto mu je lopta otišla preko noge

Neplanirana pauza i osvježenje za obje ekipe, pošto su se uključile prskalice na Gradskom stadionu. Nakon par sekundi ovaj problem je riješen i nastavljena je igra.

69' Umjesto šansi gledamo još izmjena - Čudić mijenja Žeravicu u ekipi Borca, a Babić nikodijevića u ekipi Krupe

Izmjena i u Borcu, gdje Petar Ilić mijenja Petra Kunića

62' U ekipi Krupe ušao je Ilić umjesto Maksimovića

Izmjena i u ekipi Borca - umjesto Janičića ušao je Zekanović

50' Krupa je imala priliku za jednačenje, Marjanović je sa ivice šesnaesterca šutirao tik iznad gola

48' Prilika za Kunića, šutirao je glavom, ali neprecizno

Trostruka izmjena u ekipi Krupe - umjesto Galešića, Dabića i Glamočića ušli su Šamara, Nikolić i Gvozdenović.Podsjećamo da je u Kupu Grada Banjaluka dozvoljeno sedam izmjena, odnosno svih igrača u protokolu.

Počinje drugo poluvrijeme na Gradskom stadionu u Banjaluci

Kraj prvog poluvremena

45' Prilika za Krupu u finišu prvog dijela, Aleksić je šutirao glavom pored stative nakon centaršuta s desne strane

43' Prilika za Veselinovića da poveća vođstvo Borca, ali traljavo je šutirao

40' GOOOL! Borac vodi 1:0! Kunić je dobro skočio poslije kornera i glavom zabio za vođstvo crveno-plavih.

38' Žuti karton za Aleksića zbog oštrog starta na Veselinoviću, koji je bio u kontri

36' Puzigaća pada u šesnaestercu Krupe i traži penal, sudija Petrović se nije oglasio

35' Žeravicu je probao lukavo direktno iz kornera, Kutić odbija loptu u novi korner

33' Prva ozbiljnija prilika za Krupu - Milanović je šutirao sa 20-ak metara, Vukliš je odbranio

21' Ponovo igrači Borca traže od sudije Dragana Petrovića penal, ovog puta poslije pada Žeravice u šesnaestercu Krupe.

18' Peh za Borac, Aleksandar Radulović zbog povrede morao je da napusti teren, umjesto njega ući će Karić

Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Burni protesti igrača Borca i trenera Darka Vojvodića, traže penal zbog navodnog igranja rukom jednog igrača Krupe

13' Velika šansa za Borac, Veselinović je pogodio stativu, a u nastavku je odbrana Krupe izbila loptu sa gol-linije

5' Bez prilika na početku meča