Kvalifikacije za Ligu šampiona: Bez pobede domaćih

Dinamo i BATE pobedili su kao gosti, na naredna tri meča zabeleženi su remiji...

Kvalifikacije za Ligu šampiona: Bez pobede domaćih Izvor: MONDO/Goran Arbutina

Gostovanja u Kazahstanu nikada nisu prijatna i zapravo sa stadiona Astane su se s pobedom, do danas, vraćali samo Sporting, Viljareal (dva puta) i Botev iz Plovdiva koji je dobio "plavo–žute" u njihovoj prvoj ikada evropskoj utakmici pre pet godina...

Ovoj listi se od ovog utorka priključio i Dinamo iz Zagreba koji je slavio na gostujućem terenu u okviru prvog meča 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona – 2:0 (1:0).

Jedini, ali vrlo vredan, gol na današnjem meču za "modre" postigao je Mario Budimir posle majstorije španskog fudbalera Danijela Olma (đak Barselone koji je već godinama u Dinamu), koji je u kontri lobovao svog čuvara, a onda idealno dodao za saigrača.

Astana - Dinamo
Izvor: YouTube/Viu Viu

Naš golman Nenad Erić ništa nije mogao da uradi, a vredi istaći i da je Antonio Rukavina odigrao svih 90 minuta za predstavnika Kazahstana.

Spomenuti Olmo je do kraja meča uspeo da upiše i gol pošto je u 84. minutu dobio loptu od Gojaka, video da nije dobro čuvan i raspalio sa dvadeset metara.

Pogledajte i taj gol...

Dani Olmo
Izvor: YouTube/Football Studio1

Zanimljivo je da nije igrao Filip Benković koji je na korak od Lestera, za šta će Dinamo ponovo zaraditi veliki novac.

Naredne nedelje Dinamo će pred svojim navijačima na "Maksimiru" pokušati da odbrani stečenu prednost, a pobednik ovog duela igra sa Jang Bojsima za ulazak u Ligu šampiona.