Zrinjski u kanalu, het-trik Ahmetovića

Fudbaleri Sarajeva predvođeni raspucanim Ahmetovićem savladali Zrinjski na Koševu.

PLBIH - Sarajevo - Zrinjski 4-2 Izvor: MONDO/Samir Cacan

Poslije dva vezana remija, Sarajevo je upisalo trijumf i to protiv šampiona BiH!

Ekipa Husrefa Musemića u derbiju šestog kola Premijer lige BiH savladala je Zrinjski rezultatom 4:2, uz het-trik Mersudina Ahmetovića, i tako najavila izlazak iz rezultatske krize.

Na drugoj strani aktuelni šampion upisao je treći prvenstveni poraz u nizu, a ukupno peti meč bez pobjede, računamo li poraz i remi protiv Ludogoreca u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Poraz “plemića” nagovijestio je Ahmetović svojim prvim pogotkom u 24. minutu, a nakon nešto više od pola sata igre bilo je već 2:0. Soldo je odbranio udarac Velkoskog sa bijele tačke, ali je kapiten bordo tima pogodio iz druge na veliku radost domaćih navijača.

Od tog trenutka Zrinjski je igrao sa igračem manje, jer je zbog skrivljenog jedanaesterca isključen Jakovljević, ali uprkos tome “plemići” su prije odlaska na odmor smanjili na 2:1.

Ipak, Sarajevu je bilo dovoljno 15 minuta u nastavku da definitivno riješi pitanje pobjednika, a čovjek odluke bio je Ahmetović.

Fudbaler Sarajeva prvo je u 49. minutu povisio na 3:1, a potom u 62. minutu postigao i svoj treći gol na meču.

Samo dvije minute kasnije Bilbija je smanjio na 4:2 lijepim udarcem glavom poslije ubacivanja iz kornera.

Napadač Zrinjskog proslavio je pogodak protiv svog bivšeg kluba, što se nije svidjelo domaćim navijačima, koji su vrijeđali njegovu porodicu sa tribina.

U nastavku utakmice, tačnije u 77. minutu snage su brojčano izjednačene, pošto je Velkoski zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton, a rezultat se do kraja nije mijenjao.