Prečke, stativa, sudije i stop Sitiju!

Vulverhempton pružio junački otpor i uspio da izvuče bod iz duela sa šampionom na svom stadionu.

Mančester siti je ispustio prve bodove u novoj sezoni Premijer lige!

Poslije 2:0 protiv Arsenala i 6:1 protiv Hadersfilda, izabranici Pepa Gvardiole naišli su na čvrstu i tehnički više nego korektnu ekipu Vulverhempton Vonderersa, koja je uz pomoć sreće i jednog sudijskog previda izvukla vrijedan remi iz subotnjeg matinea - 1:1 (0:0)!

Siti će žaliti za svojim propuštenim prilikama, ali najviše zbog činjenice da u prvenstvu Engleske nema VAR tehnologije, jer da ima, vodeći pogodak Vilija Bolija u 57. minutu bi sigurno bio poništen.

Centrirao je tada Žoao Mutinjo, Doherti je ostvario kontakt sa loptom iz ofsajd pozicije, a francuski štoper u padu nehotice odigrao rukom i savladao Edersona - 1:0!

Nije "građanima" trebalo mnogo da dođu do izjednačenja, mada je menadžer Vulvsa Nuno Espirito Santo reklamirao simuliranje Rahima Sterlinga prilikom dosuđenog faula.

Slobodan udarac izveo je Ilkaj Gundogan, a Ejmerik Laport sa peterca glavom "zakucao" loptu u mrežu.

Francuzu dovedenom iz Atletik Bilbaa za čak 57 miliona funti to je bio prvi pogodak u plavom dresu.

Iako nije briljirao, Siti je trebalo da dobije ovu utakmicu. Rui Patrisio je u prvom poluvremenu bravuroznom intervencijom skrenuo do prečke šut Sterlinga. Strelac het-trika u prošlom kolu, Serhio Aguero, pogodio je stativu u prvom delu meča, pa prečku iz "slobodnjaka" sa 25 metara u 94. minutu.

A, najbolju šansu propustio je petnaestak minuta prije kraja "rezervista" Gabrijel Žezus, koji je glavom iz neposredne blizine tukao u noge Ruija Patrisija.

Šampion je, uslovno rečeno, kiksnuo, ali to je Premijer liga, takmičenje u kome se tokom sezone osvoji vrlo malo "lakih" bodova.

Čak pet ekipa imaće šansu da do kraja kola prestigne "građane" i nastavi pobjednički niz - Bornmut i Liverpul probaće u subotu popodne, Votford i Čelsi u nedjelju, a Totenhem u ponedjeljak...