Promašen penal, pa “blickrig” Borusije

Borusija Menhengladbah proradila nakon drugog dosuđenog penala za nju. Prvi nije iskoristio Torgen Azar.

U posljednjem subotnjem meču prvog kola Bundeslige Borusija iz Menhengladbaha savladala je Leverkuzen rezultatom 2:0 i osvojila prve bodove u novoj sezoni Bundeslige. Osim toga stigla je i do prve pobjede poslije tri uzastopna  poraza u međusobnim duelima.

Duel na Borusija parku u Menhengladbahu riješen je “blickrigom” Borusije koja je u samo tri minuta, od 55. do 58. postigla dva gola za odličan start sezone.

Trebala su međutim dva penala da Borusija stigne do vođstva.

Prvi, onaj u 38. promašio je Torgan Azar, tačnije odbranio ga je golman gostiju Ramazan Ozdžan.

Novu priliku sa “bijele tačke” Borusija je dobila u 55. ninutu kada je Aleksandar Dragović oborio Florijana Nojhausa, a loptu je ovoga puta uzeo Jonas Hofman i nije pogriješio.

Tri minute kasnije sve je bilo gotovo poslije sjajne saradnje Rafaela i Fabijan Džonsona.

Brazilac i Amerikanac sa tri pasa izbacili su kompetnu odbranu “farmaceuta” i Džonson je sa ivice peterca poslao loptu u mrežu za konačnih 2:0 i premijernu pobjedu svoje ekipe.

U narednom kolu Borusija Menhengladbah će gostovati u augzburgu, dok će Bajer Leverkuzen dočekati Volfsburg.