Težak dan za Zadar: Dejvis "ispalio", Cedevita pobedila

Subota je počela jednom teškom veću za Zadrane, a završila se drugom.

Kao prvo, Glen "Big Bejbi" Dejvis (32 godine, 206 centimetara) ipak neće igrati za KK Zadar, jer je nekadašnji NBA šampiona u finišu pregovora shvatio da neće dobiti novca koliko je planirao i želeo.

Njegovim odbijanjem je nestala i mogućnost da on zaigra u derbiju protiv šampiona Hrvatske, u kojem su navijači još jednom videli ono što nisu želeli:

Zadar - Cedevita 85:95 (19:23, 18:21, 21:26, 27:25)

Ekipa Sita Alonsa je nakon poraza protiv Partizana "poravnala" svoj skor u ABA ligi na 1-1, trijumfom u meču koji je odigrala sa desetoricom igrača u rotaciji.

Iako je domaćin bio borben, favorit je ipak tokom drugog poluvremena mirno kontrolisao situaciju i vođstvom 66:80 u 33. minutu najavio miran kraj.

Najbolji strelci Zagrepčana bili su Džastin Kobs sa 18 poena (i 7 asistencija) i Džejms Bel sa identičnim učinkom i odličnim procentima šuta za tri poena (5/6). Centar gostiju Avgusto Lima postigao je 12 poena i najčešće šutirao iz igre (6/13).

Sa druge strane, Zadar je posle neuspeha na gostovanju FMP-u izgubio i pred svojim navijačima, iako su se Kristijan Krajina (21 p), Domagoj Vuković (15 p), Lovre Bašić i Malkolm Grant sa po 12 poena trudili da ne bude tako.

Parovi 2. kola ABA lige  (svi prenosi na TV Arena sport na mts tv)

Zadar - Cedevita 85:95