ABA 2: Sparsi slavili u Cetinju, poraz Zrinjskog

Autori mondo.ba Autori Agencije

Polovičan učinak predstavnika BiH u Drugoj ABA ligi.

Košarkaši Sparsa večeras su u Cetinju pobijedili ekipu Lovćena sa 74:68 u prvom meču  trećeg kola regionalne ABA 2 lige.

Lovćen - Spars 65:74 (15:18, 18:23, 19:17, 16:16)

Sparse su do druge ovosezonske pobjede predvodili  Nemanja Protić sa 28 i Draško Albijanić sa 14 poena, dok je u crnogorskoj ekipi najefikasniji bio Aleksa Popović koji je upisao dabl-dabl, odnosno 20 poena i deset skokova.

Drugi predstavnik BiH u istom takmičenju Zrinjski nije bio uspješan.

Košarkaši Zrinjskog su na svom terenu u Mostaru izgubili od Sutjeske 82:78 poslije produžetka i tako upisali i treći poraz u isto toliko mečeva.

Zrinjski Mostar - Sutjeska 78:82 (21:21, 17:22, 12:15, 22:13, 7:11)

Nakon izjednačene prve četvrtine gosti su se počeli odvajati u drugoj četvrtini, a na odmor se otišlo pri rezultatu 43:37 za Sutjesku. Gostujući košarkaši svoju prednost povećali su i u trećem periodu igre, koji je završio rezultatom 58:49.

Domaćim košarkašima vanjski šut konačno se otvorio u posljednjoj četvrtini i zahvaljujući dvjema vezanim tricama Zrinjski je pet minuta prije kraja stigao do izjednačenje 60:60.

Uslijedila je izjednačena završnica, a kada je Boris Bakić pet sekundi prije kraja postigao svoje prve poene iz igre za vodstvo Zrinjskog 71:68 činilo se da je utakmica odlučena.

Međutim, Zrinjski je napravio prekršaj, Banjalučanin Draško Knežević pogodio je prvo slobodno bacanje, drugo je namjerno promašio, uhvatio skok u napadu i uz zvuk sirene pogodio za 71:71 za produžetak.

U dodatnih pet minuta domaći košarkaši su se ispromašivali, što su iskoristili gosti i došli do pobjede 82:78.

Nikola Pavlićević s 20 poena i Boris Lalović sa 16 poena bili su najučinkovitiji u redovima Sutjeske, dok je u redovima Zrinjskog Marko Ramljak ubacio 17, a Sven Smajlagić i Aleksandar Todorović po 16 poena.

Primorska - MZT 91:84

Tabela: Primorska 3-0, Split 3-0, MZT 2-1, Spars 2-1, Sutjeska 2-1, Dinamik 1-2, Rogaška 1-2, Borac 1-2, Helios 1-2, Lovćen 1-2, Vršac 1-2,  Zrinjski 0-3