Opak srpski duel - Jokić nadvisio Bobija, sjajan i Beli

Srpski igrači sjajno otvorili NBA sezonu. Nikola Jokić i Boban Marjanović udarne igle duela u Stejpls centru, Nemanja Bjelica odigrao sjajnu rolu u porazu Sakramenta od Jute

Početak ovogodišnje sezone u NBA ligi doneo je duel srpskih reprezentativaca. U Los Anđelesu Klipersi su dočekali Denver, koji se gostio u Stejpls centru.

Nagitsi su slavili rezultatom 107:98, u meču koji je odlučen u poslednjim minutama.

Nikola Jokić i Boban Marjanović imali su veoma zapažene role.

Nikola Jokić predvodio je goste sa 21 poenom (šut iz igre 6-13), osam skokova, pet asistencija, ukradenom i izgubljenom loptom za 33 i po minuta u igri.

Jokić
Izvor: YouTube/House of Highlights

Jokić je u finišu meča, kada se lomilo, pogodio trojku preko Bobana Marjanovića (94:93), nakon čega je trener izveo srpskog gorostasa iz igre. Jokić je upisao ukupno pet poena u samoj završnici, i uz pogotke Pola Milsapa i Gerija Herisa sa penala obezbedio Denveru pobedu na startu sezone.

Marjanović je na drugoj strani bio udarna igla Klipersa i najzaslužniji što su posle vođstva Denvera u trećoj četvrtini stigli do preokreta i neizvesne završnice u poslednjem kvartalu.

Bobi je u tom periodu igre ubacio 10 od ukupno 18 poena. Marjanović je imao šut iz igre 6-8, bio je nepogrešiv sa slobodnih bacanja (6-6), a upisao je i osam skokova, uz dve izgubljene lopte za nepunih 18 minuta na parketu.

Bobi

Jedino efikasniji u Klipersima od Marjanovića, koji je meč započeo sa klupe, bio je Tobijas Heris sa 19 pogodaka i 10 skokova.

Miloš Teodosić odlukom trenera nije zaigrao na prvom meču sezone.

U noći između srede i četvrtka na parketu je bio i Nemanja Bjelica. U porazu Sakramenta pred svojim navijačima od Jute (123:117) srpski košarkaš pružio je odličnu partiju.

Bjelica je za 27 minuta na parketu upisao 18 poena, uz šut iz igre 8-12 (šut za tri 2-2), imao osam skokova, dve asistencije i ukradenu loptu.

Bjelica
Izvor: YouTube/Sacramento Kings

U dresu Kingsa efikasniji su bili Vili Koli-Stejn sa 23 pogotka i Dearon Foks sa 21 poenom i sedam asistencija.

Drugi srpski reprezentativac iz redova Sakramenta Bogdan Bogdanović, propušta početak sezone posle manje hiruruške intervencije koju je nedavno obavio.

U redovima Jute istakli su se Donovan Mičel sa 24 poena, Džo Ingls je upisao 22, od čega 17 u prvom poluvremenu, a Rudi Gober je ostvario "dabl-dabl" učinak - 19 poena i 15 skokova.