Roma se raSPALa!

Neprepoznatljiva "vučica" napravila veliki kiks i doživjela poraz na svom "Olimpiku" od SPAL-a.

Prvenstvena pauza nije prijala fudbalerima Rome.

"Vučica" je uoči reprezentativnih obaveza nanizala tri pobjede, igrala odlično i svi su očekivali lagan i ubjedljiv trijumf u devetom kolu Serije A protiv SPAL-a, koji je imao četiri uzastopna poraza.

Ali, gledaoci na "Olimpiku" doživjeli su pravi šok!

ROMA - SPAL 0:2 (0:1)!

Vanja Milinković-Savić debitovao je za tim iz Ferare na odličan način, bar što se tiče fudbalske strane.

Srbin je imao nekoliko veoma uspješnih intervencija, naročito u prvom dijelu meča, ali je 15-ak minuta prije kraja napravio pravu glupost, kada je zbog zadržavanja vremena zaradio dvije javne opomene i morao ranije u svlačionicu.

Ipak, u tom trenutku susret je već bio riješen. Ni igrač više nije pomogao Rimljanima, ostalo je 0:2.

Domaći su stvorili nekoliko dobrih prilika na početku, a najbolju od njih Edin Džeko u 17. minutu. Bio je u dobroj poziciji, ali mogao je i bolje šutirati. Srbin je odbranio.

Nakon promašenih prilika, stigla je kazna.

Luka Pelegrini startovao je na Andreu Lacarija, arbitar Luka Pajreto je dosudio penal, a precizan sa 11 metara bio je Andrea Petanja.

Najbolji strijelac Rome propisno se izmašao i u nastavku, a odličnu šansu imao je u 54. minutu kada proigravanje Stefana El Šaravija nije uspio da pretvori u gol. Loše je reagovao, iako je bio u odličnoj prilici pred golom SPAL-a.

A onda, ponovo kazna za promašaje.

Kevin Bonifaci, koji je u SPAL stigao iz Torina kao i Milinković-Savić, dva minuta kasnije iskoristio je nonšalantnost u odbrani domaćih i glavom nakon kornera zakucao loptu iza leđa nemoćnog Robina Olsena.

Najbolju šansu bar za počasni gol imao je Lorenco Pelegrini, ali je pogodio prečku. Šesti put Rimljani su ove sezone zatresli okvir gola.

Neshvatljivo je koliko su podbacili svi igrači Rome u ovom susretu, pa će trener Euzebio Di Frančesko imati mnogo posla da spremi ekipu za nastavak sezone u Seriji A, ali i u Ligi šampiona.