DFB POKAL: Četvrtoligaš namučio Bajern

Najbrži pogodak u istoriji njemačkog Kupa iznervirao je fudbalere Fortune Diseldorf pa su do vrha napunili mrežu Ulma. Bajern teško kod Redingauzena (1:2).

Četvrtoligaš Ulm, koji je u prvom kolu njemačkog DFB pokala izbacio branioca trofeja, ekipu Ajtranhta iz Frankfurta, nije uspio da napravi novo iznenađenje.

Ovaj niželigaš u šesnaestini finala eliminisan je od bundesligaša, Fortune Diseldorf, međutim, Ulm će i nakon ovog meča imati čime da se pohvali.

Napadač Ulma Ardijan Morina već u 13. sekundi utakmice doveo je domaće u vođstvo i tako postao najbrži strijelac u istoriji ovog takmičenja.

Rekordni pogodak četvrtoligaša kao da je iznervirao fudbalere Fortune, jer su u nastavku do vrha napunili mrežu domaćih.

Klub iz Diseldorfa slavio je sa 5:1 i tako izborio plasman u osminu finala, koje je na programu 5. i 6. februara.

Među 16 najboljih klubova naći će se i Paderborn koji je sa 3:0 savladao Kemi Lajpcig, te Herta koja je izbacila Darmštat.

Iako se radi o petoligaši, navijači Kemi Lajpciga priredili su pravi spektakl.

Poslije prvih 45 minuta u Darmštatu bilo je 0:0, a kada je Pal Dardai vidio da je "vrag odnio šalu" ubacio je u igru Vedada Ibiševića, koga je htio da sačuva za mečeve Bundeslige. Bh. internacionalac je načeo mrežu domaćina, a posao je završio Mitelštat.

Bundesligaški okršaj u Kupu Njemačke između Hanovera i Volfsburga pripao je „vukovima“, zahvaljujući pogocima Memedija i Veghorsta za trijumf 2:0.

BAJERN "STRAHOVAO" KOD ČETVRTOLIGAŠA

Bajern je takođe prošao u osminu finala, ali je strijepio na gostovanju kod četvrtoligaša Redingauzena (1:2).

Već u prvih 13. minutu bavarski klub je poveo sa 2:0 pogocima Sandra Vagnera i Tomasa Milera iz penala. Do odlaska na odmor klub iz Mihnena je dobio novi jedanaetsrac, ali ga nije realizovao je Renato Sančez da bi već početkom nastavka Linus Majer smanjio na 1:2.

Bavarci su u utorak uveče nesporno bili dominantniji, ipak su do posljednjeg sudijskog zvižduka strijepili zbog plasmana među 16 najboljih ekipa Kupa Njemačke.

Twitter Embed Code

Tamo su i fudbaleri Hamburgera i Hajdenhalma, dok je posljednji putnik u ovu rundu takmičenja postao Augzburg pobjedom nad Majcom sa 3:2 i to tek nakon produžetaka.U regularnih 90 minuta bilo je 2:2, a gol odluke postigao je Francisko Kajubi u 105. minutu.