Potop Čelika na rođendanskom slavlju "Robijaša"

Mladost iz Doboja kod Kaknja deklasirala je Čelik u Zenici na proslavi 30. rođendana navijača Čelika - 0:3 (0:0).

PL BiH (18. kolo): Čelik - Mladost 0:3 Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk
Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Fudbaleri Mladosti nisu imali razumijevanja za 30. rođendansko slavlje Robijaša na "Bilinom polju" slavivši rezultatom 0:3 (0:0).

Navijači Čelika napravili su sjajnu atmosferu u sklopu proslave 30. rođendana, ali ekipa turskog trenera Adnana Orneka doživjela je pravi "potop" od neugodne Mladosti.

...
Izvor: Dailymotion/Videomotion

Zeničani su imali nešto više od igre u prvih 45 minuta i propustili nekoliko polušansi da stignu do prednosti, a naj priliku da zatrese protivničku mrežu ekipe iz Doboja kod Kaknja imao je Marin Jurina u 35. minutu, ali je golman Emil Velić odbranio njegov udarac.

Gosti su opasno zaprijetili tek u 45. minutu kad je šut Petra Boje sa distance završio iznad prečke Čelikovog gola.

Međutim u nastavku je viđena potpuno drugačija priča, Mladost je dominirala i više nego zasluženo stigla do bodova u Zenici.

Gosti su poveli pogotkom nekadašnjeg "čelikovca" Aladina Isakovića, koji je poslije kornera na drugoj stativi zakucao loptu u mrežu Branislava Ružića - 0:1.

Pokušavali su crveno-crni da stignu do izjednačenja, ali su svi njihovi napadi lako zaustavljala posljednja linija Mladosti, koja se poslije vođstva koncentrisala na odbranu i eventualne kontranapade.

Iz jedne kontre u 74. minutu internacionalac iz Gane Nana Velbek je sa 16 metara majstorski savladao golmana Čelika i praktično ovjerio pobjedu, sedmu ove sezone u Premijer ligi BiH i skok na petu poziciju na tabeli - 0:2.

Do kraja meča u Zenici, u samom finišu Velbek je proigrao Nemanju Anđušića, koji je prevario svoje čuvare i onda "prebacio" Ružića za potop Čelika - 0:3.