Prijala mu kritika: Dembele sačuvao Barsu u Madridu

Ništa, ništa, a onda dva gola u derbiju španskog prvenstva.

Ko bi rekao - Atletiko Madrid i Barselona odigrali su prvu utakmicu ove sezone u Primeri u kojoj za celo prvo poluvreme nije upućen šut u okvir gola! A, bila su ukupno svega dva pokušaja.

Borbena, čvrsta i taktički izuzetno oprezna igra dva tima učinila je derbi utakmicu španskog prvenstva prilično dosadnom. Sve do 75. minuta, kada je situacija na terenu konačno malo živnula.

Na kraju: Atletiko Madrid - Barselona 1:1. Tek po jedan šut u okvir gola bio je dovoljan da vidimo pogotke.

Prvo je to učinio Dijego Kosta, kada je u 77. minutu umakao Rafinji i sjajno reagovao glavom na centaršut Antoana Grizmana iz kornera, a potom i Osman Dembele koji je bio precizan na asistenciju Lea Mesija i na najbolji način po njegov tim završio akciju koja je podsećala kao da se odvija u nekoj video-igrici. Baš onakvoj zbog kojih je mladi fudbaler nedavno kritikovan.

Svemu tome prethodio je protest domaćih fudbalera u pomenutom 75. minutu, kada je Arturo Vidal posle centaršuta iz prekida igrao i rukom i glavom. Okružili su igrači Atletika sudiju Hesusa Hila i tražili penal, ali je on posle konsultacije sa kolegama u VAR sobi pokazao samo na aut. Namere Čileanca da igra rukom zaista nije bilo, pa mu je arbitar verovatno zbog toga progledao "kroz prste", iako se sve dešavalo u kaznenom prostoru.

Taj trenutak je malo probudio tribine prepune Vande Metropolitano, a ispostavilo se i fudbalere...

Osvojenim bodom svakako su zadovoljniji gosti, koji su zadržali vodeću poziciju, s tim da Sevilja ima priliku da ih prestigne ako u nedelju kod kuće savlada Valjadolid.