Proradila Borčeva mašina...

Rukometaši Borca m:tel savladali i Maglaj i završili 2018. sa pet vezanih pobjeda!

PLBIH rukomet - RK Borac - RK Maglaj 29:21 Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Banjalučki Borac u sjajnoj formi završio je ovu godinu i ući će u 2019. godinu kao trećeplasirana ekipa Premijer lige BiH.

Do trećeg mjesta na tabeli rukometaši Borca m:tel stigli su pobjedom protiv Maglaja 29:21 u zaostalom meču 9. kola.

Banjalučani su se serijom 5:0 prvo odlijepili na 8:2, da bi u narednim minutama potpuni slomili protivnika i stigli do 13:4.

Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 17:9 za Borac, a u nastavku je Borac imao i "plus 10“ – bilo je 23:13.

Ekipa Mirka Mikića na kraju je slavila 29:21 i upisala petu pobjedu u nizu, kojom je završila ovu kalendarsku godinu.

Stefan Miljković bio je najefikasniji u ekipi Borca sa šest golova, a pet je postigao Milan Dakić. Slađan Subotić u prvom poluvremenu zaustavio je osam šuteva, a Arman Beširević u drugih 30 minuta skupio je šest odbrana.

Na drugoj strani, ubjedljivo najbolji bio je Edo Mehinagić sa 11 pogodaka.

Borac sada ima 25 bodova, pet manje od visočke Bosne i Gračanice koji dijele prvo mjesto.