Juve zbačen sa trona!

Prvi put od 2015. godine, trofej u Italiji podići će jedna ekipa, a da to nije "stara dama". Fenomenalni Duvan Zapada nastavio impresivnu golgetersku seriju.

Juventus poslije četiri godine i isto toliko osvojenih pehara, predaje trofej u Kupu Italije!

Nakon pet remija i čak 21 poraza u posljednjih deceniju i po (od 2004. godine), Atalanta je konačno uspjela da savlada "staru damu"!

I to ubjedljivo, u četvrtfinalu Kupa Italije.

ATALANTA - JUVENTUS 3:0 (2:0)

Timoti Kastanj u 37. minutu oduzeo je loptu rivalu, a onda precizno pogodio za vođstvo domaćih, da bi dva minuta kasnije sjajnim udarcem Duvan Zapata povisio na 2:0.

U samom finišu Kolumbijac je svojim drugim pogotkom, a trećim za tim iz Bergama, nastavio impresivnu golgetersku seriju, postigašvi 17. gol u posljednjih 10 mečeva u svim takmičenjima i time zapečatio sudbinu "bjankonera".

Najtrofejnija ekipa u kup takmičenju (13 trofeja) tako se oprostila od daljeg takmičenja, koje je osvajala u posljednje četiri sezone.

Osim Atalante, u završnicu su se plasirali i fudbaleri Milana i Fiorentine, dok će posljednji putnik u polufinale biti poznat u četvrtak, nakon što svoj meč odigraju Inter i Lacio (21 čas).

Polufinalna runda jedina je u kojoj će se igrati po dvije utakmice. Prvi mečevi zakazani su za 27. februar, dok su revanši na programu 24. aprila.

Finale je 15. maja na stadionu "Olimpiko" u Rimu.