Tange i prekid: Olimpijakos napustio halu, PAO u finalu

Ružne scene iz OAKA arene.

Veliki derbi Panatinaikos - Olimpijakos u polufinalu Kupa Grčke prekinut je poslije prvog poluvremena. Ovaj put ne zbog divljanja huligana, već zbog odbijanja gostiju da izađu na parket OAKA arene nezadovoljni tretmanom kod sudija.

Košarkaši Olimpijakosa prvo su ostali u svlačionici duže nego što je predviđeno, a zatim i napustili dvoranu, prenose grčki mediji.

Rezultat poslije prve dvije četvrtine bio je 40:25 u korist Panatinaikosa, koji će gotovo sigurno proći u finale gdje je od ranije PAOK, dok crveno-bijele iz Pireja vjerovatno čeka prilično stroga kazna.

Naelektrisana atmosfera karakteristična je za duele Olimpijakosa i Panatinaikosa bez obzira o kom sportu se radi, a da će i ovaj put tenzija biti velika moglo se zaključiti već u prvom minutu utakmice, pošto su crveno-bijelima svirana čak tri faula za samo 28 sekundi igre.

Opštem ludilu u dvorani doprinio je i predsjednik Panatinaikosa koji je, dok su se u Olimpijakosu premišljali da li da nastave utakmicu, ostavio crvene tanga gaćice na gostujućoj klupi.