"Matorac" pokvario slavlje Grujiću

"Rezervista" i veteran Verdera Klaudio Pizaro je u 96. minutu postigao izjednačujući pogodak u dvoboju sa Hertom u Berlinu (1:1) u 22. kolu Bundeslige.

Herta je bila na nekoliko sekundi od pobjede i održavanja koraka za Hofenhajmom, Volfsburgom i Lajpcigom u trci za plasman u evropska takmičenja.

POVEZANE VIJESTI

HERTA - VERDER 1:1 (1:0)

Međutim, berlinski tim je ispustio dva boda i priliku da se vrati na šestu poziciju na tabeli.

Od 25. minuta i pogotka Dejvija Selkea, Herta je vodila i promašivala prilike, da bi im slavlje pokvario iskusni napadač bremenske ekipe Klaudio Pizaro.

I to u šestom minutu sudijske nadoknade, kada je prekršaj skirivio Fabian Lustenberger na nekih 18 metara, a "stari lisac", koji je u drugom poluvremenu ušao s klupe, pogodio kroz živi zid za remi u Berlinu.

Peruanac je time postao najstariji strijelac u istoriji Bundeslige sa 40 godina i 136 dana!

Iako je Verder djelovao odlučnije na početku susreta na Olimpijskom stadionu u Berlinu, domaćin je kreirao stopostotnu šansu u 21. minutu kada je Dejvi Selke pogodio stativu.

Četiri minuta kasnije Selke nije promašio...

Poslije brzog kontranapada koji su "zakuvali" Ondrej Duda i Solomon Kalu, Selkeu nije bilo teško da ubaci loptu u mrežu gostiju iz Vremena - 1:0.

Bio je to Selkeov treći gol ove sezone i to na drugom uzastopnom meču s obzirom da je bio strijelac i u trijumfu u Menhengladbahu (0:3) u prošlom kolu.

Mogli su fudbaleri berlinske ekipe da udvostruče vođstvo u 38. minutu kada je Duda majstorski izveo slobodan udarac sa oko 25 metara i praktično savladao Jiržija Pavlenku, ali je Verder i češkog golmana spasila prečka.

Interesantno, dvoboj u Berlinu je bio i svojevrstan mali "Mersisajd" derbi s obzirom da je pozajmljeni igrač Liverpula i reprezentativac Srbije Marko Grujić u dresu Herte, vodio borbu na sredini terena protiv Dejvija Klasena, koji je iz Evertona stigao u bremenski klub.

Grujić je bio sjajan u sredini terena, a čak je u nekoliko navrata demonstrirao "dalekometnu paljbu", međutim bio je za malo neprecizan, što se na kraju osvetilo pogotkom Pizara.