KUP BIH: Nježić i Šešić vode Borac ka finalu

Miloš Nježić i Dean Šešić postigli 15 golova u pobjedi Borca m:tel protiv Bosne 28:24 u prvom meču polufinala Kupa BIH.

Kup BIH - Bosna Visoko - Borac 24-28 Izvor: MONDO

RK Borac m:tel savladao je Bosnu u Visokom rezultatom 28:24 (14:10) i napravio veliki korak ka plasmanu u finale Kupa BIH.

Crveno-plavi će u revanšu sa aktuelnim liderom Premijer lige BIH braniti četiri gola prenosti poslije zaslužene pobjede u Visokom do koje su ih vodili Miloš Nježić sa osam i Dean Šešić sa sedam postignutih golova.

Velike zasluge za pobjedu Borca idu i golmanu Bojanu Ljubišiću koji je upisao devet odbrana i jedan pogodak.

Trener Borca Mirko Mikić pred ovaj meč rekao je da će odluka o putniku u finale bez obzira na rezultat u Visokom pasti u revanšu u Boriku, ali su njegovi igrači bili odlučni da sebi olakšaju posao u Banjaluci.

Poslije uvodnog egala i 2:2 Borac je odmakao na 8:3.

Uspjeli su domaći da smanje na 8:6, ali su Banjalučani u finišu prvog poluvremena ponovo stigli do "plus pet" - 14:9, da bi pred odlazak na odmor Bosna smanjila na 14:10.

Rukometaši Borca dobro su ušli i u drugo poluvrijeme i održavali prednost od pet golova sve do 17:12, a onda je uzvratila ekipa Edhema Sirće.

Sredinom drugog dijela Bosna je polako topila prednost Banjalučana, da bi konačno stigla i do izjednačenja 20:20, potom i 21:21 na nekih deset minuta do kraja i tako vratila neizvjesnost.

Borac ipak nije dozvolio preokret. Ekipa Mirka Mikića odlijepila se na tri gola razlike, Bosna je smanjila na 26:24, da bi Borac sa dva vezana gola u samom finišu stigao do konačnih 28:24 i solidne prednosti pred revanš.

Izvor: MONDO

Nježić (8 golova) i Šešić (7 golova), zajedno su postigli čak 15 golova, a po tri su dodali Dakić i Savić

Kod Bosne najefikasniji su bili Imamagić i Hermandić sa po šest, te Čabaravdić sa pet golova.

U drugom polufinalu sastaju se pobjednik duela Izviđač-Sloga i Vogošća.