Sarajevo sigurno, "minimalac" Zrinjskog

Lider na tabeli Premijer lige Bosne i Hercegovine, ekipa Sarajeva savladala je Mladost (2:0) na "Koševu" i zadržala "plus četiri" boda u odnosu na drugoplasirani Zrinjski, koji je minimalno pobijedio Slobodu u 28. kolu.

"Bordo" tim je u posljednjih nekoliko mečeva ispustio solidnu zalihu bodova u odnosu na mostarske "plemiće" zbog čega je reagovao trener Husref Musemić rekavši pred meč sa Mladosti da je na "Koševu" upalio "crvenu lampicu".

Od starta današnjeg meča, njegovi izabranici su imali inicijativu i stvarali šanse koje su urodile plodom u 20. minutu kada je mrežu gostiju iz Doboja kod Kaknja pogodio Anel Hebibović.

Desetak minuta kasnije, prednost Sarajeva je udvostručio Miloš Stanojević nakon što je bio najviši u skoku poslije centaršuta Krste Velkoskog - 2:0.

U nastavku su bordo igrači kreirali još nekoliko odličnih prilika za pogotke, čak su preko Mujakića pogodili prečku, ali se do kraja rezultat nije prommijenio.

Ipak, zadržali su četiri boda prednosti ispred trostrukog uzastopnog šampiona Zrinjskog iz Mostara pred finiš sezone.

Sarajevo: Kovačević, Hebibović, Halilović, Mujakić, Lazić, Stanojević, Šišić, Kapić, Rahmanović, Velkoski i Handžić.

Mladost DK: Velić, Nikolić, Fanimo, Horić, Welbeck, Anđušić, Guzina, Delić, Marković, Bojo i Atajić.

I u Mostaru je bilo jako zanimljivo, ali se samo jednom zatresla mreža i to tuzlanske Slobode.

Zrinjski je do prednosti stigao u 37. minutu golom Miloša Filipovića, koji se sjajno ubacio iskosa i plasirao loptu u mrežu Tuzlaka - 1:0.

Zrinjski: Brkić, Čurjurić, Galić, Barišić, Pezer, Stojkić, Jakovljević, Bencun, Rustemović, Filipović, Bandić.

Sloboda: Muminović, Ignjatović, Adžem, Ivetić, Beganović, Hodžić, Hadžanović, Ćivić, Baraban, Pršeš, Zukić.

Jako zanimljivo je bilo i u borbi za opstanak, a najbolji posao napravili su fudbaleri Zvijezde 09, koji su deklasirali Čelik rezultatom 4:0 (2:0), dok je Krupa takođe osvojila sva tri boda u dvoboju sa Tuzlom siti (1:0). Gol odluke postigao je Siniša Babić.

U Gabeli je GOŠK poveo u 40. minutu, ali je samo tri minuta kasnije Radnik stigao do izjednačenja iz jedanaesterca, da bi Irfan Hadžić u finišu postigao pogodak za pobjedu gostiju iz Bijeljine.