"Leo" jači u Trebinju

Košarkaši Leotara su u drugoj utakmici finala Prve lige Republike Srpske u savladali banjalučki Borac.

LEOTAR - BORAC 80:71 drugi meč finala Prve lige Republike Srpske Izvor: MONDO/Zoran Pajčin

Izjednačenje u finalnoj seriji!

Banjalučani su u Boriku imali i preko 20 poena prednosti ali su u nastavku susreta dozvolili gostima iz Trebinja da se vrate i u posljednjim minutama strijepili u rezultatskoj klackalici. Večeras u SD

"Miloš Mrdić" plavo-bijeli su nakon izjednačenog prvog dijela u nastavku ponovo bili bolji od učenika Dragana Mičića i ovaj put meč riješili u svoju korist.

LEOTAR - BORAC 80:71 (15:17, 22:20, 21:15, 22:19)!

Dva stara rivala su odigrala fantastično prvo poluvrijeme puno trke, želje i htijenja.

Timovi su se smjenjivali u vođstvu i igralo se "koš za koš", a na odmor se otišlo u egalu - 37:37. Blistali su Đorđe Ninković i Predrag Lončar. Centar "Lea" je Banjalučanima u obruč spustio 20 poena nakon isto toliko minuta igre, dok se bek crveno-plavih zaustavio na 12 poena.

Ipak, u drugom dijelu je duža klupa domaćina došla do izražaja dok se u igri Banjalučana osjetio nedostak povrijeđenih Mihajla Zvonara i Bojana Lulića.

Trebinjci su na kraju trećeg kvartala imali šest poena viška, da bi sredinom posljednjeg perioda stekli i dvocifrenu prednost i na kraju slavili pobjedu do devet poena prednosti.

Najefikasniji u pobjedničkom timu je bio Ninković sa 27 poena, dok je Marko Raičević postigao 17, a Dejan Šakotić 16. Dvocifren je bio i Srđan Damjanović sa 10 postignutih poena.

U poraženom timu najbolju partiju je pružio Predrag Lončar sa 22, dok je Arsenije Vučković postigao 16 poena.

Finalna serija se igra na tri pobjede, a treća utakmica se igra u subotu u dvorani Borik od 20 časova.