Federer se provukao: Dve meč lopte nisu bile dovoljne!

Gael Monfis je bio veoma blizu trijumfu, ali je deset minuta kasnije ipak morao da čestita Švajcarcu.

Madridski triler!

Rodžer Federer (37) našao se na rubu poraza i eliminacije, gde ga je doveo ćudljivi Gael Monfis (32). Međutim, kada je trebalo da zaokruži veliki uspeh, Francuz je zastao i propustio dve meč lopte, a to je preveliki luksuz protiv rekordera u grend slem titulama.

Rodžer Federer - Gael Monfis 6:0, 4:6, 7:6(3)

Kada je Švajcarac osvojio prvi set za samo 18 minuta i kada je madridska publika počela čak da zviždi Francuzu, malo ko je pomislio da će Federer kroz dramu izboriti plasman u četvrtfinale i duel protiv Dominika Tima, protiv koga ima negativni skor (2:3).

Međutim, Monfis se podigao, sjajno započeo drugi set (3:0, 4:1), pa "brejkom" izjednačio i ipak doneo publici veliku borbu, na dan kada je Novak Đoković savladao Žeremija Šardija, a Laslo Đere ispao u duelu protiv Marina Čilića.

Na startu trećeg seta, Monfis je opet oduzeo Švajcarcu set i takođe poveo 3:0, pa 4:1, ali je tada Federer našao način da se vrati u meč. Pri vođstvu 6:5, Francuz je izborio dve set lopte i nije ih iskoristio, što je Švajcarac kaznio u taj-brejku.

Deset minuta nakon što je bio na udarac ili dva od poraza, Federer je servirao za pobedu i nije dopustio sebi kiks.

Monfis je nasmejan prišao mreži, da mu čestita, ali mu sigurno neće biti do smeha kada se bude sećao ovog duela.