Bajern predao Superkup "milionerima" u Dortmundu!

Dortmundski tim je u "Klasikeru" savladao Bajern (2:0) i osvojio Superkup Njemačke na početku nove sezone!

Poslije tri godine, Bajern je u subotu predao trofej njemačkog Superkupa svom najvećem rivalu Borusiji iz Dortmunda.

DORTMUND - BAJERN 2:0 (0:0)

Izabranici Lusijana Favra osvojili su šesti pehar Superkupa Njemačke trijumfom nad bavarskim timom, koji je ostao na sedam osvojenih trofeja.

Ovo je bio 124. "Der Klasiker" u istoriji, a 33. pobjeda Dortmunda. ubjedljiviji je Bajern sa 58 trijumfa, uz 33 neriješena ishoda.

Na prepunom "Vestfalenu", domaćin je bio bolji od ekipe Nike Kovača i zasluženo je stigao do pobjede pogocima Paka Alkasera i Džejdona Sanča u drugom poluvremenu, a po svemu prikazanom, trijumf "milionera" je mogao da bude i ubjedljiviji.

Već u prvom minutu Manuel Nojer je spasio Bajern sjajnom odbranom udarca Marku Rojsu, da bi potom u 15. minutu bespotrebno istrčao 40-ak metara od svog gola i omogućio Paku Alkaseru da šutira prema praznoj mreži...Pored stative.

Nojer je u 20. minutu ponovo sjajno intervenisao nakon nove šanse "milionera" i udarca Rafaela Gereira, a onda su Bavarci preuzeli inicijativu i do odlaska na odmor nekoliko puta zaprijetili golu ekipe iz Dortmunda.

Međutim, Kinglsi Koman u dva navrata nije uspio da pogodi mrežu golmana Marvina Hica.
Ali mreža se zatresla početkom nastavka, ali na drugoj strani.

Loptu je na sredini oduzeo Džejdon Sančo, promiješao je potom odbranu minhenskog tima i uputio povratnu loptu, a majstorski, sami ugao, pogodio iskusni Španac Pako Alkaser - 1:0.

Da pehar ostane na "Signal Iduna Parku" pobrinuo se Sančo sjajnim solo prodorom u 69. minutu kada je istrčao kontranapad i rutinski poslao loptu ispod Nojera - 2:0.

Bajern je potom bio veoma nemoćan što je dovelo do popuštanja živaca i nesportskih poteza kod izabranika Nike Kovača.

Poljski napadač Robert Levandovski, koji je u prethodnom Superkupu protiv Ajntrahta (5:0) upisao het-trik, nije se praktično našao ni u jednoj pravoj šansi, da bi sredinom drugog dijela žestoko sa dvije noge startovao na švajcarskog golmana domaćina.

Grubost i nesportsko ponašanje pokazao je i Jošua Kimih, nagazivši Sanča bez lopte kod aut linije zbog čega je mogao da bude isključen, ali sudija Danijel Zibert mu je malo "progledao kroz prste" i pokazao samo žuti karton.