Povratak u realnost - Sarajevo bolje od Radnika

Poslije obaveza na međunarodnoj sceni, "bordo" i "plavi" odigrali zanimljiv meč na "Koševu", u kojem je domaćin bio bolji za jedan gol.

Sarajevo - Radnik 2:1 Premijer liga BiH 5. kolo Izvor: MONDO/Samir Cacan
Izvor: MONDO/Samir Cacan

U posljednjem meču petog kola Premijer lige BiH, snage su na "Koševu" odmjerili Sarajevo i Radnik, dvije ekipe koje su se nakon eliminacije u kvalifikacijama za Ligu Evrope, okrenule domaćim takmičenjima,

Na kraju, nakon zanimljivih 90 minuta, domaći su slavili 2:1 (1:0), te nastavili pohod ka vrhu tabele, dok Bijeljinci i dalje brinu brige i trenutno su pretposljednji tim lige.

SARAJEVO - RADNIK 2:1 (1:0)

/Velkoski 31, Šerbečić 79 - Peco 64/

Golom Krste Velkoskog, fudbaleri Sarajeva nakon prvih 45 minuta vodili su protiv Radnika 1:0.

Dobro prvo poluvrijeme vidjela je publika na "Koševu", prilika je bilo na obje strane, ali je samo jedna od njih iskorištena.

U 31. minutu Benjamin Tatar odlično je uposlio Velkoskog, a Makedonac preciznim udarcem savladao novajliju u redovima Bijeljinaca, golmana Luku Bilobrka.

Dobru šansu na otvaranju susreta u gol nije uspio da pretvori kapiten Radnika Velibor Đurić, dok je nakon vodećeg gola domaćih, dobru šansu da uveća prednost imao Mersudin Ahmetović, ali ostalo je 1:0.

Uspjeli su gosti u 64. minutu krunisati dobru igru i izjednačiti preko Demira Pece, nakon čega su imali još jednu dobru šansu, ali je šut Mahira Karića uspio da odbrani Vladan Kovačević.

Petnaest minuta kasnije, uslijedila je kazna i novo vođstvo "bordo" tima.

Besim Šerbečić, nekadašnji igrač Radnika, najbolje se snašao nakon jedne odbijene lopte i zatresao mrežu Bilobrka.

Pokušao je Mladen Žižović izmjenama da donese promjenu na terenu, ali rezultat se više nije mijenjao.

Nakon petog kola, Sarajevo je, uz utakmicu manje, na bod od prvog mjesta, dok Radnik i dalje ostaje u zoni ispadanja, sa svega tri osvojena boda od mogućih 15.

SARAJEVO: Kovačević, Šabanović, Lazić, Hebibović (63. Šišić), Gavrić (74. Handžić), Ahmetović, Velkoski, Letić, Mustafić (67. Đokanović), Šerbečić, Tatar. Trener: Husref Musemić.

RADNIK: Bilobrk, Radović, Mekić, Vasić (87. Zukić), Popara, Peco, Maksimović, Despotović (82. Motika), Karić, Đurić, Šubert. Trener: Mladen Žižović.