Borac nije izdržao u užarenom Pireju

Autori mondo.ba Autori Goran Arbutina

Borac bez četvorice pojačanja držao se 45 minuta protiv Olimpijakosa, koji je do kraja stigao do ubjedljive pobjede u prvom meču prvog kola EHF kupa.

Olimpijakos - Borac, 1. kolo. EHF Kup, UŽIVO Izvor: MONDO/Goran Arbutina

Banjalučki Borac otvorio je novu sezonu evropskim okršajem protiv grčkog Olimpijakosa.

Nažalost, nije dobro krenulo, ali teško je bilo i očekivati da crveno-plavi bez četvorice pojačanja mogu do dobrog rezultata u Pireju.

Olimpijakos je slavio sa 30:21 i imaće veliku prednost u revanšu prvog kola EHF kupa koji se igra za sedam dana u Banjaluci.

Borac se držao do polovine drugog poluvremena kada je bio na "minus pet", ali dva vezana promašena sedmerca u samo jednoj minuti dala su vjetar u leđa domaćim rukometašima koji su u natsavku iskoristili umor protivnika da dođu na konačnih devet golova razlike.

Žaliće igrači Borca zbog svega što se dešavalo u protekla dva dana, jer su na terenu pokazali da mogu da se bore i protiv objektivno jačeg i brojnijeg protivnika, a ne treba zaboraviti da su neki od njih još tinejdžeri.

Borili su se rukometaši Borca vukli jedan po jedan većinu meča, pa poslije Dakića koji je držao ekipu u igri tokom prvog poluvremena, Đurđević je bljesnuo na kraju prvog poluvremena i vezanim golovima smanjio na samo jedan zaostatka pred odlazak na odmor, da bi Ćelić sa tri gola u drugom poluvremenu još jednom stavio do znanja da predaje nema.

Ne treba zaboraviti ni borbu onih najmlađih, poput Lukića i Kneževića, međutim, ispred sebe su imali kompletnu ekipu Olimpijakosa koju je trener Zaravinas konstantno rotirao.

Karvatski se razigrao u drugom poluvremenu i pokazao zašto je jedno od najozbiljnijih pojačanja Olimpijakosa ovog ljeta, u Sanikisovim brzim odlukama i dodavanjima, vidjelo se bundesligaško iskustvo, a Ciras opravdao epitet najboljeg desnog krila u Grčkoj i nagradu koja će mu biti uručena naredne sedmice.

Sve se poklopilo Olimpijakosu do kraja meča, ali možda i prije njega, jer poslije velike borbe Borčevih igrača i nekolicine Olimpijakosovih koji su ostavili mnogo slabiji utisak nego što se očekivalo, ostaće pitanje "Šta bi bilo da su svi igrači mogli da nastuope?"

Na kraju, Grke je do ubjedjivog trijumfa vodio Ciras sa osam golova, a Karvatski je postigao šest, dok su četvorica igrača postigli po tri gola.

Na drugoj strani, Dakić je postigao osam, Đurđević sedam golova, dok je Ćelić upisao tri pogotka.

PROBLEMI PRED POČETAK MEČA

Borac u prvi meč prvog kola EHF kupa ušao je znatno oslabljen, jer neće moći da računa na četiri pojačanja koja su ovog ljeta stigla među crveno-plave.

Ono čega su se najviše plašili navijači banjalučkih rukometaša se obistinilo!

Novi igrači Banjalučana Giljerme Linares de Souza - "Gile", Nikola Jeremić, Nemanja Vučićević i Vukašin Rakocija neće moći da nastupe zbog nedobijanja licence u prvoj utakmici protiv Olimpijakosa.

TOK MEČA

Borac se odbranio, a Dakić pogodio za konačnih 30:21

Tajm aut Zaravinasa na samo 37 sekundi do kraja. Pomalo bespotreban potez grčkog stručnjaka koji crta zadnji napad

30:20 Olimpijakos tri minute prije kraj aima dvocifrenu prednost

Ne mogu igrači Borca da pariraju u ovim trenucima, mnogo grešaka koje domaći rukometaši kažnjavaju

26:20 Dva vezana gola Đurđevića, jedan sa pola teren ana prazan gol

26:18 Ciras sa sedmerca pa Karampurniutios pogađaju za sada već velikih osam razlike

24:18 Ubjedljivija prednost domaćih u užarenoj atmosferi u Pireju. Vidimo i prvu zapaljenu baklju na tribinama

23:17 prvi gol Dakića u nastavku

I Nježić promašuje, brani Cilimparis

Đurđević je u 45. minutu promašio sedmerac ali i osvojio loptu i dodao za Rađenovića koji je izborio novi udarac sa sedam metara

22:17 Sanikis postiže gol

Izvor: MONDO/Goran Arbutina

21:17 Seriju domaćih prekida Đurđević iz sedmerca. Olimpijakos ima igrača manje

21:16 Olimpijakos uz veliku podršku publike dolazi prvi ut na "plus pet". Strijelac je Ciras.

Lemos je sada isključen, Borac ponovo u brojčanoj prednosti na terenu

15:12 Domaći su imali četiri gola prednosti poslije gola Cirasa, ali Čelić pogađa na drugoj strani

12:9 Odlična odbrana i kontranapad Borca koji završava Đurđević

Tajm aut zvao je Jorgos Zaravinos, a njegova ekipa imaće napad, pošto Daničić nije uspio da najbolje šutira

12:8 Nije dosuđen očigledan prekršaj na Ćeliću, Maljos golom iz kontre dovodi domaće na "plus četiri"

11:8 Srednji bek Olimpijakosa sada uspješan

10:8 Imali su domaći i tri gola, ali je Daničić lijepim golom smanjio

9:7 Olimpijakos ponovo ima dva gola prednosti poslije gola Cilisa

Cilimparis brani sedmerac Dakiću

Isključenje Karvatskog koji je rukama oborio Rađenovića i spriječio čistu kontru

8:7 maljos je imao sreće i pokupio loptu a onda pogodio

7:7 Peti gol Dakića za izjednačenje

Cilimparis brani zicer Rađenoviću poslie nove ukradene lopte i kontre Borca. Mogao je Borac do egala u 19. minutu

7:6 Nježić pogađa iz kontre

Daničić je pogodio stativu, ali onda dve sjajne odbrane Ljubišića

Cilimparis brani šut Dakića, a na drugoj strani Ljubišić brani pokušaj Cirasa. Na polovini prvog poluvremena smo.

7:5 isključenje za Lukića i sedmerac koji koristi Ciras

6:5 Novi gol Dakića

6:4 Karvatski pogađa za prvo vođstvo domaćih od dva razlike

Sjajno se bacio Daničić i presjekao kontru Olimpijakosa, ali izgubljen alopta u napadu

5:4 Sedmerac je iskoristio Ciras

4:4 Dobro izrađena akcija za Nježića na krilu

4:3 Ciras postiže svoj drugi gol

3:3 Iskusni Sanikis je doveo domaće u novo vođstvo, ali Dakić poravnava

Uspješna odbrana Ljubišića, Ciras ga je pogodio u glavu, zbog čega je nakratko prekinuta igra, ali biće sve u redu sa golmanom Borca.

Knežević je zaradio isključenje, ali na drugoj strani istu kaznu vrlo brzo dobio je Arapakopulos. Igra se pet na pet

2:2 Dobar skok i realizacija Dakića

2.1 Domaći rukometaši su izgubili loptu, ali Rađenović iz kontre pogađa prečku

2:1 Ciras je strijelac poslije izgubljene lopte Borca i brze kontre

1:1 Arapakopulos uspješan sa linije šest metara

0:1 - Dakić pogađa iako je Borac umalo ostao bez posjeda zbog pasivnog napada

Počela je utakmica, a prvi napad ima Borac

Gledaoci polako pristižu u dvoranu Melina Merkuri u Pireju, ali posjeta će biti daleko od maksimalnih 18.800 gledalaca. Trenutno je tu prisutno oko 400 gledalaca

Igrači Borca izašli su na zagrijavanje, a nekoliko minuta kasnije i domaći rukometaši

MIKIĆ U PROBLEMU, MORA DA IMPROVIZUJE

Zbog problema sa licencama Borac je ostao bez pivota Vučićevića koji je tokom pripremnih utakmica pokazao da će biti veliko pojačanje, pa je ostao samo Đorđe Ćelić na ovoj poziciji.

Još veći problem je na mjestu desnog beka, jer ni Jeremić ni De Souza ne igraju. Borac će morati da improvizuje ili sa dešnjakom na toj poziciji ili pomjeranjem Nježića na beka, što je realnija solucija.

Podsjetimo, situaciju sa licenciranjem pojasnio je pred put u Grčku direktor Borca m:tel Vladimir Branković rekavši da španski savez nije izdao sertifikat Rakociji, Rukometni savez Srbije jeste tek nedavno za Jeremića i Vučićevića.

"Urgirali smo preko najviših organa u EHF-u da se to završi. Vraćamo se i na RS BIH koji je u situaciji da samo jedna žena radi dnevno četiri sata. Ona ne može da radi za 17-18 muških i 12 ženskih klubova. Nju ne možemo da krivimo za propust jer je sama, ali možemo sistem što je dozvolio da se to desi", rekao je tada Branković.

Izvor: MONDO-Vedran Ševčuk

Na žalost armije navijača Borca, svi pokušaji da se problem riješi do početka susreta, nisu urodili plodom i crveno-plavi će biti izuzetno oslabljeni u duelu sa Olimpijakosom.

Izabranici Mirka Mikića će dakle biti bez četvorice važnih rukometaša u dvorani "Melina Merkuri" u Atini, a utakmica počinje od 18 časova. Takođe, pod upitnikom je i njihov nastup u revanš utakmici naredne subote u dvorani "Borik".

Borac m:tel isprobao teren u Pireju (FOTO, VIDEO)