"Kosovo" se ne šali: Pobedili i Čehe, hoće na EP

Verovali ili ne, ali fudbalska reprezentacija "Kosova" nije izgubila utakmicu dve godine... Sada su ispred Čeha sa veoma dobrim šansama da odu na Evropsko prvenstvo narednog leta.

Fudbalska reprezentacija tzv. Kosova je lider kvalifikacione grupe "A" za EURO2020!

Na stadionu "Fadilj Vokri" u Prištini ostvarili su najveću pobedu od kada su im UEFA i FIFA dozvolili da igraju zvanične utakmice, pošto su savladali favorizovanu Češku Republiku posle preokreta - 2:1 (1:1).

Patrik Šik, novi fudbaler Lajpciga, doveo je Češku u vođstvo u 16. minutu, ali je samo četiri minuta kasnije Vedat Murići izjednačio na 1:1.

Pobedu "Kosovu" doneo je Mergim Vojvoda u 67. minutu.

Zanimljivo, "Kosovo" je u ovim kvalifikacijama skupilo već osam bodova iz četiri utakmice i zaseli su na prvu poziciju svoje grupe, ali vredi istaći da Engleska ima i dve utakmice manje, odnosno već večeras će odigrati jednu od dva zaostala meča.

Opet, prve dve pozicije vode direktno na EURO, a sada su ispred Čeha.

Interesantan je i podatak da "Kosovo" nije izgubilo utakmicu od 2017. godine (!?) kada ih je nadigrao Island u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, dok su od tada upisali deset pobeda i pet remija, mada su često imali neozbiljne protivnike.

Ipak, bilo je i veoma dobrih evropskih reprezentacija poput Češke, Danske, Bugarske, Crne Gore...

Utakmici je inače prethodilo hapšenje osmorice državljana Češke Republike kod kojih su, između ostalog, pronađeni zastava Srbije i dron, kojim su hteli da iznad stadiona podignu parolu "Kosovo je Srbija".