Barsa sigurna u predgrađu Madrida

Luis Suarez sjajnim lobom omogućio svom golmanu da se upiše u asistente.

Ponovo bez povređenog Lionela Mesija, ali ovaj put i bez muke.

Fudbaleri Barselone savladali su Hetafe u gostima 2:0 i probili se na drugo mesto Primere, s tim da imaju utakmicu više od vodećeg Reala, koji ima bod više, kao i od Real Sosijedada i Atletiko Madrida sa kojima su bodovno izjednačeni.

Pobedu u predgrađu Madrida doneli su Luis Suarez pogotkom u 41. i Žunior Firpo u 49. minutu, ali je junak utakmice bio golman Mark-Andre ter Štegen, koji je dugim ispucavanjem stvorio šansu Suarezu, a Urugvajac mu prelepim lob udarcem omogućio da postane prvi golman Barselone koji je upisao asistenciju u 21. veku.

Pogodak Firpa u uvodnim minutima drugog poluvremena usledio je posle kratkog odbitka na šut Karlesa Pereza. Bio je to prvi gol dugogodišnjeg igrača Betisa u dresu Barselone.

Ceo meč u timu Hetafea odigrao je reprezentativac Srbije, Nemanja Maksimović.

Domaćin je tek u finišu stvorio nekoliko odličnih prilika, posle isključenja Klemena Lenglea u 82. minutu zbog drugog žutog kartona, ali brojčana prednost u poslednjih desetak minuta nije bila dovoljna igračima Hetafea da stignu makar do utešnog gola.