SERIJA A: Lacio furiozno, pa "pod ručnom"

U drugom subotnjem susretu prvog kola Serije A, na rimskom "Olimpiku" Lacio slavio protiv Bolonje. Svi golovi postignuti u prvom poluvremenu, debitovao Sergej Milinković-Savić.

Lacio je na "Olimpiku" dočekao Bolonju i već od samog starta meča furiozno krenuo ka golu povratnika u Seriju A.

Preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca u 17. minutu kapiten Lacija Lukas Bilja donio je domaćim zasluženu prednost, da bi samo šest minuta kasnije Rikardo Kišna na svom debiju postigao gol i povisio na 2:0.

Činilo se tada da gostima prijeti katastrofa. Ipak...

Do 43. minuta Bolonja nije pokazala ništa, a onda je Mateo Mankozu sjajno izbjegao ofsajd zamku, oslobodio se Stefana Radua i zatresao mrežu domaćih za 2:1.

Malo toga se dešavalo u drugom poluvremenu. Vrijedi istaći da je Sergej Milinković-Savić debitovao u 61. minutu, kada je zamijenio Senada Lulića, a već nakon par minuta na terenu zaradio je i javnu opomenu.

Zbog povrede teren je morao napustiti strijelac prvog gola Bilja, čiji nastup u revanš meču kvalifikacija za Ligu šampiona protiv Bajera iz Leverkuzena je sada pod znakom pitanja.

Ranije danas, u prvom meču ove sezone, Verona i Roma na "Bentegodiju" odigrali su bez pobjedika, 1:1.