SERIJA A: Ikardi zna da "magarci" ne lete (VIDEO)

U derbiju četvrtog kola, lider šampionata Italije Inter je u gostima kod drugoplasiranog Kjeva nastavio maksimalnu seriju pobjeda.

Četvrti meč i četvrta pobjeda Intera!

Nakon Atalante, Karpija i gradskog rivala Milana, izabranici Roberta Manćiniji su slavili i Veroni protiv Kjeva (0:1) pogotkom Maura Ikardija.

Crno-plavi su bili za nijansu bolji rival u prvom poluvremenu, ali su i "leteći magarci" pokazali da nisu slučajno otkinuli bod u Torinu protiv Juventusa, deklasirali Lacio i Empoli, te ostali neporaženi ove sezone.

Do nedjeljnog matine termina...

Imali su gosti iz Milana više loptu u nogama i stvorili nekoliko dobrih prilika, dok su se domaći fudbaleri uglavnom bazirali na snažnoj odbrani i čekanju kontranapada.

Na startu utakmice udarac je na stadionu "Mark Antonio Bentegodi" s 25 metara probao Stevan Jovetić, ali je golman domaćina Albano Bicari bio na visini zadatka.

Prvu šansu za ekipu iz Verone imao je u 19. minutu Lukas Kastro čiji je šut glavom poslije kornera prohujao iznad prečke, kao i "slobodnjak" Valtera Birse u 33. minutu, ali ni tada nije bilo potrebe za intervencijom Samira Handanovića.

U finišu prvog dijela, ekipa Roberta Manćinija je stigla do prednosti pogotkom kapitena Maura Ikardija, koji se dobro snašao u kaznenom prostoru i "odbijanac" pospremio u mrežu Kjeva - 0:1 za miran odlazak na odmor.

...

U nastavku je prvi zaprijetio prvi strijelac "magaraca" Valter Paloski, ali je njegov šut ponovo završio iznad prečke.

Pokušavali su domaći da stignu do izjednačenja, ali su gosti uspjeli da "umrtve" igru i bez većih problema do kraja sačuvaju vođstvo za novu, četvrtu pobjedu. "Jalova" inicijativa Kjeva iznervirala je trenera Marana Rolanda koji je u finišu zaradio isključenje.