SERIJA A: Bolonja pobjegla iz opasne zone

U derbiju začelja italijanske Serije A, Bolonja je slavila u Voreni sa 0:2 i pobjegla iz opasne zone.

Gosti su u uvodnoj utakmici 12. kola šampionata Italije sav posao završili u prvih 15 minuta susreta na stadionu „Mark Antonio Bentegodi“ nakon što su stekli dvostruku prednost.

Prvi gol već u šestom minutu postigao je Emanuele Đakerini, nakon što je sjajno reagovao poslije centaršuta i ljevicom pogodio lijevi ugao gola domaćina - 0:1!

...

Do 0:2 Bolonja je stigla u 14. minutu i praktično riješila pitanje pobjednika.

Poslije jedne dubinske lopte Luke Rosetinija, koja je "probila" cijelu posljednju liniju Verone, s lijeve strane je Matija Destro uputio „povratnu“ nadesetak metara. Lopta je uz malo sreće došla do Godfreda Salaha, a Ganac je pospremio u mrežu - 0:2 za četvrti ovosezonski trijumf ekipe Roberta Donadonija.

Sa nova tri boda, Bolonja je pobjegla iz opasne zone preskočivši Frozinone i Palermo.

...

U poraženom timu, koji i nakon 12. kola Serije A nije osjetio slast pobjede i koji je zasluženo prikovan za dno tabele, srpski internacionalac Boško Janković je zamijenjen u 67. minutu.