SERIJA A: Hrvatsko-slovenačka veza gura Fiorentinu

Na krilima hrvatsko-slovenačkog dvojca Nikole Kalinića i Josipa Iličića, Fiorentina je savladala Udineze (3:0) u 15. kolu Serije A i stigla do drugog mjesta na tabeli.

Domaćin u nedjelju popodne na "Artemio Frankiju" nije imao većih problema sa crno-bijelima iz Udina.

Klub iz Firence je slavio rezultatom 3:0 zahvaljujući "hrvatsko-slovenačkoj vezi" - odnosno strijelcima prva dva pogotka Nikoli Kaliniću i Josipu Iličiću!

Hrvatski internacionalac je u poslije udarca zemljaka Milana Badelja, više sretno nego spretno skrenuo loptu i prevario golmana Orestisa Karnezisa - 1:0.

...

BIo je to njegov 11. pogodak ove sezone i nalazi se na drugom mjestu liste strijelaca u Italiji poslije Gonzala Iguaina iz Napolija, koji je postigao tri gola više.

...

U nastavku su "ljubičasti" povisili golom Slovenca Iličića iz jedanaesterca, da bi Gonzalo Rodrigez u finišu potvrdio 10. pobjedu FIorentine, koja je time preskočila Napoli na drugom mjestu zbog kiksa u Bolonji (3:2).

...

Svih 90. minuta solidno je na poziciji desnog beka Fiorentine odigrao srpski internacionalac Nenad Tomović.

Fudbaleri Atalante uknjižili su sedmu pobjedu i to protiv Palerma (3:0), a sav posao završili su u prvih 25 minuta utakmice na stadionu "Atleti Azuri d'Italija" u Bergamu.

...

Najprije je u 18. minutu Argentinac Herman Denis pogodio mrežu Sicilijanaca poslije šuta Martena de Runa, koji je ispao odlična asistencija, da bi osam minuta kasnije nakon kornera, Nikolo Čerubin povisio na 2:0.

...

Tačku na siguran trijumf Atalante, stavio je Holanđanin Marten de Run u 80. minutu, iako je samo nekoliko minuta ranije domaćin ostao sa 10 igrača nakon crvenog kartona Đulija Miljaća.

...

Verona je sačuvala "fenjerašku" poziciju i to poslije novog, devetog ovosezonskog poraza!

Empoli je u gostima bio bolji golom Andrea Koste u 62. minutu, kad je pospremio "odbijanac" u mrežu domaćina, koji ni nakon 15 mečeva nije okusio slast pobjede.

Gostujuću pobjedu i to u samom finišu uknjižio je i Kjevo protiv Frozinonea (0:2). Najprije je Alberto Paloski iz jedanaesterca u 89. minutu "načeo" domaćina, da bi tri boda za "leteće magarce" ovjerio Rikardo Međorini u nadoknadi vremena.