Tan-ko-sa-va!

Poprilično dosadan meč Đenove i Lacija na "Luiđi Ferarisu" završen bez pogodaka.

Utakmica za zaborav.

Za razliku od prvog današnjeg meča 24. kola Serije A, u kojem je viđen odličan fudbal, a Bolonja i Fiorentina podijelili bodove 1:1, Đenova i Lacio prikazali su poprilično skromnu i dosadnu partiju, pa su na kraju gledaoci ostali uskraćeni za ono po šta su došli na stadion "Luiđi Feraris" - golove.

ĐENOVA - LACIO 0:0

Oslabljen izostancima brojnih povrijeđenih igrača, među kojima je i Milan Biševac, Lacio je ipak glasio za favorita u duelu sa Đenovom, koja će ove sezone voditi žestoku borbu za opstanak.

Iz slabog prvog poluvremena vrijedi izdvojiti samo jednu priliku, i to pred golom Đenovljana. Na isteku 18. minuta nakon kornera, Stefano Mauri dobro je šutirao glavom iz veoma teške pozicije, ali je prečka bila saveznik domaćih.

U nastavku prava uspavanka. Igra se uglavnom odvijala između dva šesneasterca, uz tek poneko uzbuđenje. Ipak, teško je izdvojiti neku priliku od desetak šuteva, od čega samo tri u okvir gola(!?), jedan Đenove i dva Lacija.

Na kraju, po bod na obje strane. Lacio se po broju bodova izjednačio sa Sasuolom i Empolijem, dok Đenova ostaje tik iznad zone ispadanja.

Srpski trojac Dušan Basta, Sergej Milinković-Savić i Filip Đorđević bili su u startnoj postavi "nebeskoplavih", dok je bh. reprezentativac Senad Lulić ušao u finišu susreta i odigrao petnaestak minuta.