Mandžukić prekinuo post, Juve slavio

Poslije 103 dana i 10 sušnih kola, hrvatski reprezentativac upisao se u listu strijelaca i pomogao "Staroj dami" da slavi protiv Empolija.

Juventus je minimalno, ali zasluženo slavio protiv Empolija 1:0 i tako, bar na kratko, došao do šest bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Napoli.

JUVENTUS - EMPOLI 1:0 (1:0)

U 14. minutu gosti su mogli do vođstva, kada je Rikardo Saponara imao odličnu priliku, mnogi su već vidjeli loptu u mreži Đanluiđija Bufona, ali je igrač Empolija bio neprecizan.

Samo dva minuta kasnije uzvratila je "Stara dama". Pol Pogba maestralno je uposlio Marija Mandžukića, ali je hrvatskom internacionalcu Lukaš Skorupski odbranio udarac.

U završnici prvog poluvremena, Juventus je stigao do vođstva. Ponovo je akcija išla preko mladog Francuza, koji je centrirao na glavu Hrvatu, a Mandžukić konačno, nakon 10 utakmica bez postignutog gola i 103 dana posta, savladao je Skorupskog i donio prednost Juventusu.

...

Do kraja se rezultat nije mijenjao. Juventus je rutinski održao prednost od jednog gola, imao još nekoliko prilika da ubjedljivije slavi, dok gosti nisu imali snage da ozbiljnije zaprijete.

U prvoj utakmici 31. kola Sasuolo je na gostovanju Karpiju slavio 3:1 i tako debitanta u Seriji A doveo u nezgodnu poziciju, da se nakon samo jedne sezone u elitnom rangu vrati u Seriju B.