Bajern je "zlopamtilo"

Na otvaranju 13. kola Bundeslige, fudbaleri Majnca su poveli na startu, a onda je uslijedila "osveta" minhenskog kluba za povratak na vrh tabele...

Osveta se kažu servira hladna...

Bajern nije zaboravio niti oprostio poraz od Majnca na "Alijanc Areni" (1:2) u martu prethodne sezone, kojim je produžio nadu Borusije Dortmund da može do "salatare". Tada je Džon Kordoba golom u 86. minutu pošteno "nasekirao" navijače bavarskog tima i prekinuo seriju od čak 17. uzastopnih pobjeda na svom stadionu.

Revanš je uslijedio ove večeri na stadionu "Opel Arena" - MAJNC - BAJERN 1:3 (1:2)

Međutim, krenulo je loše po Bavarce jer je Kolumbijac Kordoba otvorio pogotkom večerašnji susret - poslije odlične lopte Junuza Malog, našao se ispred golmana Bajerna i rutinski pospremio loptu iza leđa Manuela Nojera - 1:0.

Međutim, rani pogodak samo je "naljutio" izabranike Karla Anćelotija, koji su odgovorili četiri minuta kasnije nakon što je "slavljenik" Arjen Roben, kojem je ovo bio 150. meč u Bundesligi, na "tacni" poslužio Roberta Levandovskog.

A Poljak takve šanse gotovo nikada ne propušta - 1:1.

U 12. minutu su gosti iz Mihena bili na korak od potpunog preokreta, međutim golman Majnca Jonas Losl je fantastično reagovao na udarac Tomasa Milera, koji ni poslije ovog kola njemačkog šampionata nije uspio da se upiše u strijelce.

Ako ga već "tjera maler", Miler se okrenuo asistencijama, pa je u 21. minutu omogućio Robenu da golom "upotpuni" jubilej - odlično je centrirao, a Holanđanin glavom doveo minhenski tim do preokreta - 1:2.

Interesantno, Roben je bio i strijelac u tom prošlosezonskom porazu od Majnca...

U nastavku su Bavarci potpuno kontrolisali meč, a domaći se branili i vrebali šansu da iz eventualne kontre stignu do barem jednog boda.

Ali, takvu priliku nisu dočekali, pa su uknjižili šesti poraz ove sezone. S druge strane, Bajern je u sudijskoj nadoknadi majstorskim udarcem iz slobodnjaka devetim pogotkom Levandovskog "ovjerio" deveti trijumf za povratak na lidersku poziciju na tabeli zbog bolje gol-razlike.

Drugoplasirani je dosadašnji lider Lajpcig, čiji odgovor čekamo u subotu protiv Šalkea.