"Rosonerima" samo bod protiv "davljenika"

Tim Vinćenca Montele nastavio sa blijedim izdanjima u Seriji A i sve je dalje od plasmana na međunarodnu scenu.

Nakon razočaravajućeg domaćeg poraza od Empolija u prošlom kolu (1:2), Milan je u duelu sa Krotoneom stigao samo do boda - 1:1, te tako napravio novi korak unazad u borbi za plasman na međunarodnu scenu.

Ekipa koja trenutno zauzima mjesto koje vodi u Seriju B u prvom poluvremenu je dominirala, povela, a sve što su gosti u nastavku uspjeli da urade je izjednačujući pogodak.

"Rosoneri" su u potpunosti prespavali prvi dio igre. Krotone je bio konkretniji i terensku nadmoć krunisao golom već u osmom minutu susreta, kada je mrežu Milana zatresao Marselo Trota.

Tri od posljednja četiri prvenstvena gola Milana postigli su odbrambeni fudbaleri.

Pauza na poluvremenu dobro je došla izabranicima Vinćenca Montele, koji su nepunih pet minuta nakon dolaska s odmora stigli do izjednačenja.

Juraj Kucka asistirao je Gabrijelu Paleti, koji je bio najviši u skoku i glavom pogodio za 1:1.

Nastavili su gosti sa atacima. Tri dobre prilike propustili su Kucka, Đanluka Lapadula i Žerar Deulofeu i činilo se da će Milan doći do preokreta. Ipak, kako se bližio kraj susreta, napadačke akcije "crveno-crnih" su splasnule, domaći su imali šansu i za pobjedu, ali ostalo je 1:1. Uz to, Kucka je u nadoknadi zaradio i drugi žuti karton, pa je Milan meč okončao sa desetoricom na terenu.

...

Velika borba za opstanak vodiće se u posljednja četiri kola. Peskara je odavno otpisana, dok je Palermo današnjim trijumfom protiv Fiorentine sačuvao tračak nade da i dogodine bude član elitnog ranga.

U preostalih 360 minuta, Krotone, Empoli i Đenova, uz Palermo, boriće se da izbjegnu selidbu u Seriju B.

Večerašnjim duelom (20:45) 34. kolo derbijem zatvaraju Inter i Napoli.