Duletovi "zmajevi" slavili u Skoplju

Košarkaši Bosne i Hercegovine savladali su Holandiju sa 102:96 (16:25, 22:18, 16:17, 23:17, 25:19) nakon dva produžetka u prvoj utakmici na turniru "Trofej Makedonije".

Trofej Makedonije: BiH - Holandija 102:96 Izvor: MONDO/Samir Cacan
Izvor: MONDO/Samir Cacan

Izabranici selektora Duška Vujoševića su do pobjede nad "lalama" stigli ponajviše zahvaljujući sjajnoj partiji Aleksa Renfroa, koji je postigao 27 poena, zabilježio i osam skokova i čak šest ukradenih lopti.

Regularnih 40 minuta okončano je rezultatom 77:77, da bi i poslije dodatnih pet minuta ishod ponovo bio neriješen 89:89, pa je odluka pala tek poslije drugog produžetka u kojem su "zmajevi" imali mirnije živce.

Osim Renfroa, dvocifreni učinak u taboru BiH ostvarili su Almir Hasandić (16), Adin Vrabac (12), Ismet Sejfić (10), Edin Atić (10) i Markus Lončar (10).

Prvo ime Holanđana bio je Varti De Jong sa ubačenih 22 pogotka.

Podsjetimo Vujošević u Skoplju ne može računati na povrijeđene Džanana Musu koji je slomio nos protiv Bjelorusije, dok je van stroja i Obrad Tomić.

"Zmajevi" u petak igraju protiv Portugala (18.00), dok je dan kasnije u istom terminu na rasporedu meč sa domaćom selekcijom.