Nešto što se ne viđa često - od 0:3 do 8:3!

Crveno-beli deo Buenos Ajresa je u transu!

Viđali smo svakakve preokrete u fudbalu, ali neki ovako ubedljiv se ne pamti.

Fudbaleri River Plate odigrali su u razmaku od samo nedelju dana dve gotovo neverovatno različite utakmice!

U prvoj utakmici četvrtfinala Kopa Libertadoresa, argentinski klub je doživeo ubedljiv poraz u Boliviji od Vilstermana (0:3), a zatim je na svom terenu ne samo nadoknadio zaostatak, već potpuno ponizio rivala - 8:0!

Blistao je Ignjasio Naćo Skoko, 32-godišnji centarfor koji je tokom karijere u Evropi nastupao za atinski AEK i Sanderlend. Iskusni napadač postigao je čak pet golova, a teren je napustio 19 minuta pre kraja, čime je propala prilika da postane prvi fudbaler Rivera ikada koji je dao šest golova u jednoj utakmici.

Već u prvih 20 minuta upisao je het-trik i anulirao poraz iz prve utakmice, a zatim je Enco Perez doneo domaćinu prednost u ukupnom rezultatu već pre odlaska na odmor. U drugom delu Skoko je još dva puta bio strelac, Perez jednom, a u strelce se upisao i Ignasio Fernandez.

Bilo bi zanimljivo čuti kakav je motivacioni govor igračima održao trener Marselo Galjardo uoči revanš utakmice...

River će u polufinalu Kopa Libertadores igrati protiv još jednog argentinskog predstavnika, Lanusa, dok drugi par čine ekvadorska Barselona i brazilski Gremio.