"Kiša" golova u Udinama, Juve brojao do šest

Kakvu su utakmicu odigrali Udineze i Juventus!

Fantastična utakmica u Udinama!

U ljepotici 9. kola Serije A vidjelo se sve što fudbal može da ponudi. Utakmica, uz obilne padavine, je imala sve, lijepi potezi, osam golova, crveni karton, sporan drugi gol Udinezea... Na kraju Udineze – Juventus 2:6 (1:2).

Ovom pobjedom Juventus je ostao na trećoj poziciji.

Prvo poluvrijeme nije krenulo po planu "bjankonera" pošto je već u petom minutu Stipe Perica "provozao" Đorđa Kjelinija i lijepo pogodio pored nemoćnog Bufona.

Ali Juventus ima šampionski mentalitet i rano vodstvo domaćina ih nije dovelo u paniku.

Juve je izjednačio u 14. minutu, a gol je postigao štoper domaćih Samir, koji je izgleda zaboravio da je večeras u "crno-bijelim" dresovima igrao Udineze.

Nakon izjednačenja momci iz Torina su nastavili sa inicijativom, koju su krunisali u 21. minutu kada se na drugoj stativi na "poklonio" Sami Kedira.

Poslije vodstva "Stara dama" je imala veliku priliku preko Iguaina koji je uzdrmao stativu i činilo se da utakmica ide prema mirnijem toku. Ipak, Mario Mandžukić se pobrinuo za suprotno.

Hrvatski internacionalac je pao u šesnaestercu poslije duela sa Alijem Adnanom i ostao na zemlji, što je razbjesnilo desnog beka iz Iraka koji je imao par "biranih" riječi za Mandžukića. Hrvat nije uspio da zadrži smirenost i ušao je u verbalni duel zbog kojeg je dobio žuti karton na koji je nešto "sočno" dobacio sudiji koji mu je nakon toga pokazao drugi žuti karton i put prema svlačionici.

Ovo je bio peti crveni karton u današnjem programu Serije A, a prvi za Juve od isključenja Simonea Zaze protiv Đenove u februaru 2016. godine.

Maks Alegri je zbog igrača manje na terenu odlučio da povuče ekipu u "blok" ispred Bufona, zbog čega je legendarni golman imao pune ruke posla.

U dva navrata je odlično šutirao Jakub Jankto, ali Bufon je po ko zna koji put čudesnim odbranama spasio Juventus.

Alegri je sa istom taktikom ušao u drugo poluvrijeme, a pasivnost u odbrani Juventusa je iskoristio štoper Danilo koji je dosta kontraverznim golom poravnao rezultat. Fudbaleri u "žutim" dresovima su protestvovali zbog ofsajda, ali je sudije nakon konsultacije sa VAR pokazao na centar i čini se pogriješio.

Ipak, Juve je - Juve.

Vodstvo za "Staru damu" iz Torina vratio je Rugani nakon centaršuta Paola Dibale.

Samo dvije minute nakon toga Juventus je na sigurnu razliku odveo Sami Kedira svojim drugim golom na utakmici.

Kedira je svoj prvi het trik u karijeri na efektan način kompletirao u 87. minutu.

A tačku na dominantnu pobjedu gostiju sa igračem manje stavio je Miralem Pjanić u 90. minutu.