Kostić vodio HSV do pobjede

HSV predvođen Filipom Kostićem pobijedio Štutgart

Fudbaleri HSV-a konačno su obradovali svoju vjernu publiku.

Nakon sedam poraza i jednog remija došli su do trijumfa u Bundesligi. Posljednji trijumf HSV je ostvario još u drugom kolu Bundeslige kada su 28.avgusta u gostima pobijedili Keln.

Četvrtog novembra pobijedili su Štutgart 3:1.

Tok meča umnogome je određen na početku.

Fudbaler Štutgarta Denis Burnić je u 12. minutu isključen. Dobio je dva žuta kartona za samo 12 minuta. Prvi je zaradio u četvrtom minutu, a drugi je čini se sudija Gvido Vinkman čini se prestrogo pokazao. Zanimljivo prvi crveni karton, koji je ovaj sudija pokazao u Bundesligi.

Samo osam minuta kasnije HSV je imao gol više i igrača više. Hunt je dobro izveo slobodan udarac, golman gostiju Ciler je bio dobro postavljen i imao je loptu u rukama, ali nije dovoljno dobro uhvatio i ona se izmigoljila u otišla u gol - 1:0.

Početkom drugog poluvremena penal za goste. Nakon što je tražena video analiza utvrđeno je da je jedan igrač domaćih igrao rukom u svom šesnaestercu i Vinkman je pokazao da “bijelu tačku”. Siguran izvođač bio je Ginček i to je 1:1.

U nastavku Kostić i Arp su obezbijedili pobjedu.

Dobar nastup reprezentativac Srbije Filip Kostić krunisao je golom protiv bivšeg kluba. Prvi gol Kragujevčanina ove sezone, koji nije proslavio iz poštovanja prema klubu u kojem je započeo bundesligašku karijeru.

Pet minuta kasnije, mladi ekstratalentovani napadač HSV-a sedamnaestogodišnji Jan Arp je nakon minijature u šesnaestercu Štutgarta ovjerio trijumf HSV-a. Njegov drugi gol ove sezone.

Filip Kostić imao je odličnu priliku u 76. minutu, ali je njegov pokušaj zaustavio golman gostiju. Minut kasnije nova šansa za razigranog Kostića, ali loptu šalje tik pored gola.

Lajpcig je nakon preokreta pobijedio Hanover i nastavio trku za Bajernom i Borusijom Dortmund za vrh tabele.

Gubili su kući od Hanovera 1:0 na poluvremenu, a onda su u posljednjih 20 minuta Poulsen i Verner obezbijedili preokret i pobjedu 2:1.

Šalke je slavio u gostima kod Frajburga minimalnu pobjedu 1:0. Gol vrijedan tri boda protiv bivšeg kluba postigao je Kaliguri. Ovom pobjedom tim iz Gelzenkirhena se probio na četvrtu poziciju.

Pobjednika nije bilo u mečevima Augzburg - Bajer 1:1 i Borusija Menhengladbah - Majnc 1:1.