"Sampa" stala u Bolonji (VIDEO)

Sigurna pobjeda za Bolonju u prvom meču 14. kola Serije A.

Otrežnjenje za Sampu na "Renato Del Ari"!

Koliko su bili srećni nakon pobjede u prošlom kolu protiv Juventusa, navijači Sampdorije su danas tužni nakon ubjedljivog poraza od Bolonje. Sampdorija je posljednji put u Bolonji pokupila cijeli plijen u novembru 2003. godine.

Bolonja - Sampdorija 3:0 (2:0)
/Verdi 3, Mbaje 23, Okvonkvo 73/

Obje ekipe su u današnju utakmicu ušle u dobrom raspoloženju, Sampa je u prošlom kolu savladala Juventus, dok je Bolonja prekinula niz od četiri uzastopna poraza preokretom protiv Verone za pobjedu 3:2.

Domaćini su sjajno ušli u utakmicu i došli u vođstvo preko Simonea Verdija, koji je pogodio nakon odbijanca.

Bolju igru Bolonja je po drugi put krunisala pogotkom štopera Ibrahima Mbajea, koji je bio najviši nakon kornera. Štoper iz Senegala je u Seriji A postigao tri gola u karijeri, zanimljivo sva tri upravo protiv Sampdorije.

Zaista košmarnih 45 minuta za Sampdoriju ovog popodneva "uljepšao" je bek domaćih Vasilis Torosidis koji je zbog saplitanja Duvana Zapate u izglednoj situaciji dobio drugi žuti karton i tako napisao scenarij za drugo poluvrijeme.

Bolonja je sa igračem manje u drugom dijelu stala u "blok" i grčevito branila dva gola prednosti.

Izabranici Marka Đampaola su na sve načine pokušavali da slome žilavu odbranu Bolonje, imali su 75 odsto posjeda lopte, sedam kornera i četiri udaraca u okvir gola, ali do pogotka je došla četa Roberta Donadonija.

Godfred Donsah je spretno i sretno prošao po strani i uposlio usamljenog Orjia Okvonkvoa koji je smireno pogodio za 3:0 u 73. minutu.

Bolonja sutrašnji program Serije A dočekuje na sedmom mjestu i čini se da će Roberto Donadoni brod sa stadiona "Renato Del Ara" još jednom odvesti u sigurnu luku.