Da li je ovo najveći rurski derbi svih vremena?

Borusija je u prvih 25 minuta u Dortmundu demonstrirala silu protiv Šalkea u jednom od najvećih derbija Njemačke, ali se tim iz Gelzenkirhena u nastavku probudio i stigao do remija golom Nalda u 94.minutu - 4:4 (4:0)!

Fantastičan, možda i najinteresantniji derbi rurske oblasti svih vremena odigran je u subotu na "Vestfalenu" u Dortmundu!

Viđeno je osam golova, još sijaset šansi, crveni karton Pjera-Emerika Obamejanga i nevjerovatan preokret Šalkea kakav se viđa jednom u "hiljadu godina" bilo gdje na svijetu!

BORUSIJA - ŠALKE 4:4 (4:0)!

U krugu od oko 35 kilometara nalaze se dva velika njemačka rivala - "milioneri" i "kraljevsko plavi", ali u subotu su izabranici osporavanog trenera Petera Boša, kojem se odavno drma stolica, u prvih 25 minuta potpuno "razbili" do tada drugoplasirani tim Bundeslige.

Udarcem nedisciplinovanog, pa "pomilovanog" Pjera Emerika Obamejanga (12. minut), autogolom Benjamina Stambulija (18. minut), prvim golom Marija Gecea u 2017. godini (20. minut) i definitivnim "matom" Rafaela Gerera, "milioneri" su do nogu dotukli goste.

Ali...

U nastavku je ekipa Domenika Tedeska (32), smanjila u 61. minutu sjajnim lobom Gvida Burgštalera nakon dubinske lopte Benjamina Stamboulija, da bi tri minuta kasnije marokanski "rezervista" vratio "kraljevsko plave" u utakmicu - 4:2.

Još kad je Obamejang u 72. minutu zaradio drugi žuti odnosno crveni karton, porasle su nade u senzacionalan preokret, koji je dodatno "podgrijao" Danijel Kaliđuri pogotkom za 4:3 na četiri minuta do kraja, da bi Naldo u sudijskoj nadoknadi pogodio mrežu "milionera" i vrlo vjerovatno uručio otkaz Bošu!

Ovim je nastavljena crna serija Borusije, koja je ako ne računamo "petardu" protiv trećeligaša Magdeburga u Kupu Njemačke, ostala bez pobjede i u devetom uzastopnom susretu.

Upisala je Borusija pet poraza i četiri remija u svim takmičenjima, uključujući i domaći neuspjeh od Totenhema u Ligi šampiona iako se "bludni sin" Pjer-Emerik Obamejang tada vratio i pogodio mrežu, ali su "pijevci" iz Londona u nastavku režirali preokret.

Srpski reprezentativac Matija Nastasić igrao je u drugih 45 minuta za Šalke.

Šta se dogodilo u prvom, a šta u drugom poluvremenu s Borusijom, moraće holandski trener Peter Boš da odgovori čelnicima dortmundskog kluba. Ne bismo mu bili u koži...

Interesantno, posljednja dva komšijska derbija bila su mršava i miroljubiva (1:1, 0:0), ali ovaj subotnji dvoboj će se dugo pamtiti ne samo među armijom navijača oba kluba!