Senzacije u Kupu Italije, trećeligaš na "Meaci"

Pordenone se pobjedom u gostima protiv Kaljarija plasirao u osminu finala italijanskog kupa, gdje će igrati protiv Intera.

Trećeligaš Pordenone izborio je plasman u osminu finala Kupa Italije, s obzirom da je kao gost savladao prvoligaša Kaljari 2:1.

Klub iz Serije C tako će 12. decembra igrati protiv Intera na "Đuzepe Meaci", odlučeno je žrijebom najmasovnijeg italijanskog takmičenja.

Gosti su šokirali navijače na Sardiniji već u osmom minutu, kada je mrežu domaćina pogodio Migel Anhel, da bi izjednačenje Kaljariju donio Danijele Desena 11 minuta kasnije.

Ipak, senzacionalan trijumf gostima osigurao je Đakomo Basoli u 62. minutu.

...

Iznenađenje u šesnaestini finala priredili su i fudbaleri Ćitadele. I oni su u gostima bili uspješniji od SPAL-a, takođe člana Serije A, te slavili 2:0.

U narednoj fazi takmičenja rival će im biti Lacio, na rimskom "Olimpiku".

...

U posljednjem večerašnjem susretu nije bilo iznenađenja - Sampdorija je savladala Peskaru 4:1, dok su preostali mečevi šesnaestine finala na programu u srijedu i četvrtak.

Najzanimljiviji meč ove runde odigraće Kjevo i Helas Verona, koji će u gradskom derbiju Verone odlučivati ko će na megdan Milanu.

Najjače ekipe na "čizmi" u Kup se uključuju tek u osmini finala, a prema propisima italijanskog saveza, prvoligaši su domaćini.