Trener Sevilje uspešno operisan

Eduardo Berizo, šef struke španskog prvoligaša, prošao je uspešnu hirurušku intervenciju nakon što mu je nedavno dijagnostikovan rak prostate

Eduardo Berizo, trener Sevilje, uspešno je operisan u utorak kasno popodne, nakon što je nedavno utvrđeno da ima kancer prostate, saopštio je španski klub.

U saopštenju Sevilje navodi se da će period oporavka španskog stručnjaka zavisiti od postoperativnog toka u narednih nekoliko dana.

Eduardo Berizo (48) igračima je pre nedelju dana saopštio da ima rak prostate na poluvremenu meča Lige šampiona sa Liverpulom, koji su u tom trenutku gubili rezultatom 0:3. Nakon potresne vesti fudbaleri su izašli na teren i u drugom poluvremenu dali tri pogotka i stigli do boda pred svojim navijačima (3:3).

Posle toga napravili su preokret u Primeri, kada su protiv Viljareala nadokandili dva gola zaostatka i slavili 3:2.

U odsustvu Beriza brigu o ekipi preuzeo je njegov pomoćnik Ernesto Markući. On će večeras voditi ekipu na revanš meču šesnaestine finala Kupa kralja protiv trećeligaša Kartagene. Sevilja je dobila prvi duel u gostima rezultatom 3:0.

Berizo je imenovan za trenera Sevilje letos, kada je potpisao dvogodišnji ugovor. On je pre toga tri sezone vodio Seltu iz Viga.