Keln u 95. minutu srušio G'ladbah, Jojić asistent

"Fenjeraš" Bundeslige, Keln je u 95. minutu stigao do pobjede nad Borusijom iz Menhengladbaha (2:1), koja pretenduje za plasman u Ligu šampiona...

Keln je upisao drugu pobjedu ove sezone i to na senzacionalan način, bukvalno par sekundi prije kraja petog minuta sudijske nadoknade kad je mrežu Jana Zomera pogodio Simon Terode!

KELN - BORUSIJA MENHENGLADBAH 2:1 (1:0)

"Jarčevi" su do pretposljednjeg kola Bundeslige osvojili samo tri boda i to sva tri nakon remija, da bi prvu pobjedu zabilježili nad Volfsburgom (1:0) prije zimskog odmora zahvaljujući asistenciji Miloša Jojića i golu Kristijana Klemensa.

Po povratku sa zimskog "ferija", isti recept u nedjelju na "Rajn Energi" stadionu primjenio je srpski internacionalac i u meču 18. kola protiv Borusije Menhengdbah.

Jojić je ponovo bio asistent nakon sjajnog centaršuta iz slobodnog udarca u 38. minutu, a ovog puta egzekutor danski defanzivac Frederik Serensen - 1:0.

Ipak, ovog puta Jojićeva lopta sa "očima" nije bila dovoljna za pobjedu.

U nastavku su gosti uspjeli da izjednače sedmim golom Rafaela u aktuelnoj sezoni i to poslije gužve u kaznenom prostoru, gdje se Brazilac dobro snašao i zakucao loptu i uz malu pomoć prečke savladao Tima Horna - 1:1.

Samo minut kasnije, Serensen se ponovo na sjajnu loptu Jojića našao na pet metara od gola, ali je bio za malo neprecizan.

Iako je bio jedan od najboljih na terenu, Jojić je u 78. minutu ustupio mjesto Sehruu Girasiju, ali Keln do nekoliko sekundi prije kraja je bio u podređenom položaju i grčevito branio bod.

Do petog minuta sudijske nadoknade, kad je Konstatin Rojš centrirao sa lijeve strane, a suprotan ugao gostujućeg gola glavom pogodio Simon Terode za veliko slavlje i nadu da se "jarčevi" mogu spasiti ispadanja!